Технології

Ілон Маск посварився з Джеффом Безосом через неіснуючі супутники

Ілон Маск та Джеф Безос

Amazon планує створення власної супутникової системи і вже вклала в перспективний проект $10 мільярдів. Це не могло не викликати відповідних кроків з боку Ілона Маска з його ініціативою Starlink: ексцентричний мільярдер вирішив ускладнити життя Джеффу Безосу.

SpaceX і Amazon будують плани по створенню супутникового інтернету. Ось тільки Ілон Маск прийде до фінішу першим, оскільки у Starlink вже більше 1000 апаратів, а сама послуга знаходиться в стадії активного тестування.

Читайте також:  Глава Intel розповів, коли закінчиться дефіцит ПК-заліза

Джефф Безос був готовий приступити до запуску своєї орбітальної угруповання Kuiper Systems, але на його шляху встав Ілон Маск.

З’ясувалося, що глава SpaceX попросив Федеральну комісію по зв’язку дозволити йому перемістити деякі супутники на більш низьку висоту, ніж планувалося спочатку.

На думку глави Amazon, цей крок спрямований на придушення конкуренції, оскільки супутники будуть становити загрозу зіткнення з орбітальним угрупованням Kuiper Systems або почнуть створювати їй перешкоди.

Джефф Безос зажадав заборонити SpaceX переводити супутники на малі висоти. Ілон Маск не став відмовчуватися, заявивши, що говорити про конкуренцію в цьому випадку смішно, оскільки Kuiper Systems досі знаходиться на етапі планування і жодного супутника цього угруповання ще не запущено.

Незважаючи на такі заяви, представники Amazon запевняють, що розробили супутникову систему з урахуванням розміщення конкурентів, а значить, будь-які зміни шкідливі для ринку і йдуть врозріз з інтересами громадськості.