Технології

ШІ навчили грати в шахи подібно до людини

Шахмати

Штучний інтелект вже давно довів свою перевагу над людиною. Програма може за секунди аналізувати величезні масиви даних і приймати оптимальні рішення, що дозволяє перемагати в самих різних іграх, в тому числі і шахах. Команда програмістів поставила собі за мету створити алгоритм, який буде націлений не на перемогу за всяку ціну, а на навчання «людському» стилю гри.

Для створення Maia використовувалася система з відкритим вихідним кодом Leela, заснована на AlphaZero від DeepMind. AI навчили на мільйонах онлайн-ігор з живими людьми. Новий алгоритм необов’язково вибирає кращий хід для досягнення перемоги, а імітує манеру гри, притаманну людині.

Читайте також:  Michelin перетворить кукурудзу і рис в автомобільні шини

Дослідникам зуміли гнучко налаштувати алгоритм, розбивши його навички на різні рівні, від новачка до просунутого любителя. Всього Створено 9 ботів з рейтингом від 1100 до 1900.

Після того як в грудні Maia стала доступна широкому колу користувачів, проти комп’ютера вже провели більше 40 000 партій. Як виявилося, ШІ демонстрував “людський” стиль гри в половині випадків, а точність зростала в міру збільшення рівня бота.

Вчені визначили найбільш часті помилки користувачів, які вони допускають на різних рівнях складності. Нібито це може допомогти налаштувати алгоритм для навчання людей грі в шахи, щоб ефективно і швидко покращувати навички новачків і любителів.

Читайте також:  Samsung не закриває лінійку Note. Але є і погана новина

Зіграти партію з новим ШІ можна за посиланням. В якості противника потрібно вказати комп’ютер.