Технології

Білл Гейтс пропонує остудити Землю, прикривши її від Сонця

Білл Гейтс

Білл Гейтс вважається одним з найбагатших людей на планеті. Він активно фінансує різні проекти, частину з яких негативно приймають у суспільстві. Цього разу ідея мільярдера може викликати ще більший резонанс, адже він пропонує прикрити Сонце, щоб знизити температуру на Землі.

На думку Білла Гейтса, планета занадто швидко нагрівається, що створює парниковий ефект, небезпечний для всіх її мешканців. Він упевнений, що цього можна уникнути, якщо зробити так, щоб сонячне світло відбивалося за межами атмосфери. Проект отримав назву “експеримент з контрольованих стратосферних збурень” (SCoPEx) і проводиться спільно з вченими з Гарвардського університету.

Читайте також:  Більшість електронних листів містять шпигунські пікселі

Найпростіший спосіб охолодити планету-розпорошити в атмосферу тонни нетоксичного карбонату кальцію (CaCO3). Для цього потрібно запустити повітряну кулю, яка на перших порах обмежиться вивченням комунікаційних і операційних систем. Друга куля підніметься на 20 кілометрів ы розпорошить два кілограми CaCO3. Це створить повітряну масу довжиною близько одного кілометра і діаметром в сотню метрів. Вимірювання ефективності цього шару в атмосфері буде проводитися за допомогою таких же повітряних куль.

SCoPEx

Хоча проект знаходиться лише в стадії розробки, багато вчених вже вважають, що він призведе до екстремальних змін температури на Землі. Точних даних немає, але ризики занадто високі, а реальна користь не така велика, адже багато країн можуть перестати знижувати викиди, сподіваючись на проект Білла Гейтса.

Читайте також:  Apple виправила серйозний баг смарт-годинників Apple Watch. Але не до кінця

Джерело: entrepreneur