Фінанси

12 повсякденних звичок, які збережуть ваші гроші

Гроші

Видання Business Insider зібрало поради інтернет-користувачів про те, як економити за допомогою нескладних звичок. Серед них виявилися незвичайні рішення на зразок занять математикою в магазині і правила п’яти питань.

Якщо скласти щоденні маленькі витрати, то за рік набереться пристойна сума. Користувачі сайту Quora поділилися своїм досвідом, як, трохи змінивши спосіб життя, зберегти гроші.

1. Пам’ятайте про різницю між економією в грошах і відсотках

Знижка 5% на товар вартістю 10 тисяч доларів не те ж саме, що 5% від 10 доларів. Але наш мозок звик все спрощувати і може не помічати цієї різниці. Так вважає програміст і економіст Джап Вил (Jaap Weel).

Вивчивши поведінкову економіку, я став менше турбуватися про збереження 20 центів на спагетті, зате витратив багато часу, щоб укласти вигідну угоду при покупці машини. І все-таки я бачу людей, які витрачають купу часу на вирізку продуктових купонів, але ніколи не замислюються про те, щоб перебратися в квартиру дешевше.

Джап Вил

2. Зробіть щось самі

Можна отримувати задоволення, освоюючи нові навички і виконуючи різні завдання. Інженер-механік Бетсі Мегас (Betsy Megas) вважає, що такий підхід до життя допомагає розважатися і економити.

Речі, які я освоїла: основи сантехнічних робіт, інтер’єрний живопис, шиття, ремонт велосипеда, готування. Ще я б хотіла поліпшити свої будівельні навички і розібратися в пристрої комп’ютера.

Бетсі Мегас

3. Практикуйте відкладене задоволення

Ви ходите по магазину, раптом ваше серце завмирає при вигляді якогось товару. Це любов з першого погляду. І привід зупинитися. На цьому наполягає коуч Анжела Рекрутер (Angela Recruiter).

Вона рекомендує не піддаватися першому імпульсу, а повернутися до вподобаної речі пізніше і перевірити, чи не вщухло ваше бажання.

Запитайте себе, чи зробить ця покупка вас щасливим через місяць? А через місяці? Рік, роки?

Анжела Рекрутер

4. Займайтеся математикою, поки ходите по магазину

“Кожен раз, коли я йду щось купити, Я прикидаю, наскільки виросте сума цієї покупки за п’ять років при 10% річних (це трохи більше 60%)”, – зізнається користувач Рагав Мішра (Raghav Mishra).

Якщо я хочу придбати щось за тисячу доларів, то запитую себе: чи хочу я цю річ зараз або 1 600 доларів через п’ять років? Залежно від того, на що я планую витратити гроші — на гітару, яка мені потрібна, або телефон, який не потрібен, — я і приймаю рішення.

Рагав Мішра

5. Не витрачайтеся на статус

Припиніть тусуватися з марнотратними друзями. Якщо ви любите кататися на лижах — вперед! Але не треба їхати на весь різдвяний тиждень в Аспен, щоб валятися в дорогому готелі. Їдьте в не найгарячіший час (і, може бути, не на тиждень), виберіть місце і готель дешевше. Якщо ви справжній лижник, вас повинна хвилювати не гаряча ванна, а засніжені схили. Так вважає інвестор Терренс Янг (Terrence Yang).

6. Відстежуйте витрати і автоматизуйте платежі

Користувач Колін Кехілл (Colin Cahill) радить користуватися онлайн-банкінгом для всіх своїх карт, щоб стежити за грошима. Також він рекомендує активувати послугу»автоматичний платіж”. Це безкоштовно і не вимагає ніяких зусиль.

Мій орендодавець автоматично отримує плату за квартиру 27 числа кожного місяця. І мені ніколи не потрібно думати про це.

Колін Кехілл

7. Готуйте їжу заздалегідь

Менеджер по продукту Зак Шефська (Zach Shefska) вважає, що один з найпростіших способів заощадити гроші і уникнути стресу — самому приготувати їжу на весь тиждень.

Я витрачаю близько двох годин в неділю на підготовку. І протягом тижня не турбуюся про те, що я хочу з’їсти, не витрачаю час на очікування в чергах і ходіння по ресторанах. Це легко, просто і економить ваші гроші.

Зак Шефська

8. Знайте, коли інвестувати в якість

Консультант з управління Венкатеш Рао (Venkatesh Rao) рекомендує економити здраво. Він вважає, що не треба скупитися на речі, які використовуються часто, особливо якщо вони пов’язані з вашою продуктивністю. Сюди відносяться ножі, комп’ютер, ліжко або робоче крісло. У довгостроковій перспективі ці витрати себе виправдають.

9. Витрачайте тільки свої гроші

“Слухайте свою дебетову, а не кредитну картку (вона бреше)”, — говорить веб-розробник Лі Нгуєн (Ly Nguyen). Кредитки змушують думати, що у вас є гроші, коли їх насправді немає. І перш ніж ви про це дізнаєтеся, вже загрузнете в боргах.

Якщо у вас вже є борг за кредитами, то ваш головний пріоритет – позбутися від нього.

Лі Нгуен

10. Припиніть споживати після півночі

Користувач Аксель Веннстром (Aksel Wannstrom) розповідає, що, ще будучи студентом, встановив для себе правило: не їсти і не пити нічого, крім води, після півночі. Він просто не бачив сенсу в їжі або напоях тоді, коли організм по ідеї повинен спати.

Ця стратегія не обмежує ваш досвід або життя в коледжі і не змушує бути скнарінням. Вона просто зменшує непотрібні витрати.

Аксель Веннстром

11. Використовуйте правило п’яти питань

Користувач Белаваді Прахалад (Belavadi Prahalad) пропонує дуже просту тактику для економії. Перед будь-якою покупкою він радить задати собі п’ять питань:

  1. Це бажання чи необхідність?
  2. Мені потрібно саме це?
  3. Чи уявляю я, що я це використовую?
  4. Як часто я можу це використовувати?
  5. Чи варте воно мого часу?

12. Задовольняйтеся тим, що маєте

Підприємець і консультант з управління Томас Антунез (Thomas Antunez) закликає навчитися любити речі, які вже у вас є.

Ще до 35 років у мене було п’ять порше і три мерседеса-бенц. Це вісім найбільших помилок, які я коли-небудь робив. І всі вони були пов’язані з моєю нездатністю задовольнятися тим, що я вже мав. Повірте, в гонці володіння немає переможців.

Томас Антунез

Джерело: 12 small lifestyle habits you can adopt to save more money