Авто

Дорога, яка здатна заряджати електрокари, успішно пройшла випробування

Розумна дорога

У місті Готланд, Швеція, завершився перший етап випробувань інноваційної дороги, яка заряджає рухомі по ній електрокари. По 1,65-кілометровому відрізку запустили електричний магістральний тягач, який в рамках тестового заїзду успішно підзарядився – отримав близько 70 кіловат енергії, навіть незважаючи на те, що дорожнє полотно було вкрите шаром снігу.

Розробкою і будівництвом дороги займалася ізраїльська компанія ElectReon. Зарядка відбувається наступним чином: під асфальтом встановлені мідні котушки, які підключаються до блоків управління на узбіччях, а електрокари, що рухаються по дорозі, оснащуються приймачами бездротової передачі енергії.

Читайте також:  У електричного Volkswagen ID.4 з'явилася повнопривідна версія

У ElectReon пояснюють, що автовиробники поки не впроваджують подібні приймачі на серійні електромобілі, проте пристрій можна легко і відносно бюджетно встановити на існуючі моделі.

Дорога з функцією підзарядки від ElectReon існує не тільки в Швеції, але і в Ізраїлі. Випробувальний комплекс розгорнули в Тель-Авіві, і незабаром там відбутися тести за участю декількох електромобілів одночасно.

Ізраїльська влада раніше оголосила про намір повністю відмовитися від продажу автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння до 2030 року: в країні дозволять продавати тільки електрокари і транспортні засоби на природному газі.

Це стало стимулом до розвитку інфраструктури для електричного транспорту, в тому числі доріг з підзарядкою.

Читайте також:  Renault розкрила подробиці про електричний MeganE

У цій галузі працюють і інші компанії. Наприклад, в 2017 році американська фірма Qualcomm Halo побудувала у Франції тестовий 100-метровий відрізок дороги з динамічною зарядкою для електрокарів.

Ділянку протестували і довели, що на ньому можуть одночасно заряджатися дві машини (у випробуваннях взяли участь два Renault Kangoo), які їдуть по різних смугах.

Джерело: AutoEvolution