Кальянна

Східний колорит і розкішний відпочинок: відкриваємо кальянну

Життя людей наповнене стресами і переживаннями, причиною тому: робота, бізнес чи побутові неприємності. Щоб відновити сили і розслабитися, люди відправляються в затишні заклади, для того щоб зустрітися з друзями, перекусити і покурити кальян. Кальяни буквально підірвали ринок дозвілля в останні п’ять років, кількість людей віддають перевагу цьому виду релаксації НЕ перестає рости. Саме тому підприємці все частіше задаються питанням: як відкрити власну кальянну? Про це ми розповімо в нашій сьогоднішній статті.

ЧОГО ПОЧАТИ?

Влітку 2014 року набув чинності законопроект, що забороняє куріння в громадських місцях. Тепер в кафе і ресторанах можна курити тільки в спеціально відведених кімнатах з хорошою витяжкою. Під закон потрапили і кальяни, так як в них також використовується тютюн, відбувається процес його спалювання. Тому кальянні стали тепер можливі тільки в ізольованих кімнатах ресторанів і кафе.

Щоб не ускладнювати свою діяльність податковою звітністю можна зареєструвати ПП зі спрощеною системою оподаткування, це дозволить не брати в штат бухгалтера, а віддати документи на аутсорінг. Реєстрація ПП обійдеться в 700 гривень держмита, також потрібно буде витратитися на завірення документів нотаріусом – 500 гривень.

Код КВЕД для організації кальянної – 93.29 Послуги в області розваг і відпочинку інші, якщо Ви будете відкривати кафе при кальянній, то необхідно додати код 56.10 – Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування.

Щоб діяльність була легальною, необхідно заздалегідь подбати про ліцензії на алкогольну і тютюнову продукцію, а також пройти перевірку СЕС.

ДЕ ВІДКРИТИ?

Є два способи відкрити кальянну:

 • на базі існуючого кафе чи ресторану;
 • відкриваючи власний заклад.
Кальянна

Кальянна кімната не зажадає від підприємця великого початкового капіталу, але господар закладу в будь-який момент може виставити орендаря за двері

Перший варіант обійдеться набагато дешевше, так як підприємцю доведеться тільки платити оренду за кімнату і закупити обладнання. Для того щоб відкрити власний заклад знадобиться або купити, або орендувати ціле приміщення, що в десятки разів перевищує витрати відкриття кальянной кімнати.

При відкритті кальянної на базі працюючого кафе необхідно підбирати відносно нові заклади, так як вони ще не встигли розкрутитися і не можуть дозволити собі відразу запустити кухню і кальянну. У відомих кафе і ресторанах напевно є власне обладнання і персонал для кальянів. Цей варіант недорогий, але має особливі ризики. Наприклад, є небезпека того, що господар кафе, коли кальянна набере обертів, виставить Вас із закладу, поставивши свої кальяни.

Кальянна

Розташувати кальянную можна не тільки в центрі, а й в густонаселеному районі міста

Тому краще орендувати невелике приміщення під затишне кафе з кальянними кімнатами. Для початку достатньо буде 3-4 кімнат, облаштованих під куріння кальянів. Щоб заклад пройшов перевірку пожежної служби необхідно встановити витяжки і систему димовидалення. Найчастіше з першого разу не вдається отримати дозвіл від пожежної служби через жорсткість норм контролю. Однак компанії, що проводять вентиляцію і пожежні системи, вже мають досвід обладнання кальянних, і зможуть допомогти в цьому питанні.

Розташувати кальянну можна в густонаселеному районі міста, орендна плата там нижча, ніж у центрі, а кількість потенційних відвідувачів досить висока. Для початку підійде приміщення площею 60-70 квадратних метрів, кожна кальянна кімната повинна бути не менше 10 метрів. Краще заздалегідь підготувати кімнату побільше для замовлення багатолюдних компаній.

ІНТЕР’ЄР І МЕНЮ

Інтер’єр найкраще оформити в стилі арабських країн, східного колориту. Це подобається цінителям кальянів. Килими, статуетки, картини східної тематики зроблять ваш заклад привабливим, а кімната з достарханом призведе всіх у захват.

Кальянна

Східний антураж додасть колориту Вашому закладу, а кімната з достарханом призведе клієнтів в захват

Також важливо, щоб в меню було кілька сортів чаю і східних солодощів. Меню кафе, яке примикає до кальянної повинно мати кілька гарячих страв, холодну закуску і алкогольну продукцію.

Пам’ятайте: Щоб реалізовувати алкогольну продукцію необходмо мати відповідну ліцензію. Продаж алкоголю без ліцензії загрожує високими штрафами!

Кальянна

Інтер’єр кальянної відіграє значну роль у розвитку та успіху закладу, тому довірте роботу професійним дизайнерам

Меблі в кальянній також повинні відповідати східному духу, зазвичай використовуються дивани з безліччю подушок, невеликі круглі столи та дерев’яні масивні табурети. Якщо на власний смак Ви не маєте надії, то краще звернутися до фахівців, дизайнери допоможуть розробити макет майбутнього інтер’єру, а також підберуть необхідних постачальників меблів і предметів антуражу.

ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ КАЛЬЯННОЇ

Закуповуються кальяни зазвичай в кількості 20-30 штук на середній заклад, це дозволяє встигнути поміняти і підготувати кальян для наступного клієнта. Також разом з кальянами необхідно закупити різні види тютюну та аксесуари для куріння: щипці, додаткові чаші для кальяну, фольгу, вугілля, одноразові мундштуки і відерця для вугілля. У середньому подібне обладнання обходиться в 35-40 тисяч гривень.

Кальянна

Для того щоб заклад функціонував в повну силу, необхідно закупити 20-30 кальянів

Також необхідно купити кілька електроплиток для того, щоб розігрівати вугілля для кальянів. Для віп-кімнати потрібно купити плазмовий телевізор, настільні ігри та приставку Sony або X-box.

ПЕРСОНАЛ

Кальянщики повинні не просто вміти забивати кальян, вони повинні бути справжніми майстрами своєї справи, які зможуть здивувати клієнта. Подібний персонал допоможе сформувати постійну клієнтську базу, тому економити на їх зарплаті не має сенсу. Найчастіше кальянщики отримують невелику суму за вихід, а також відсоток з кожного зробленого кальяну (чайові також є їх заробітком). У середньому зарплата кальянщика 4-5 тисяч гривень.

Якщо Ви відкриваєте власну кальянну, то знадобляться ще й офіціанти, які зможуть зацікавити клієнта наявним асортиментом страв і алкоголю. Їх зарплата в місяць становить 5-8 тисяч гривень.

Для контролю над процесом роботи необхідний адміністратор, який буде стежити за персоналом, обговорювати з гостями, які прийшли можливості броні столів, а також робити звіт для власника закладу. Середня зарплата адміністратора 4-6 тисяч гривень.

Для роботи в кілька змін потрібно 2 адміністратора, 3 кальянщика, 4 офіціантки. Також необхідно найняти 2 прибиральниці, які будуть підтримувати заклад в чистоті. Зарплата прибиральниці не перевищує 2500 гривень. Бухгалтерію можна віддати на аутсорінг, тоді витрати на неї складуть 7-10 тисяч на рік.

ДОХОДИ І ВИТРАТИ

Початкові витрати включають в себе ряд статей витрат:

 • Закупівля обладнання – 40 000 гривень;
 • Ремонт – 30 000 гривень;
 • Меблі – 45 000 гривень;
 • Реєстрація ПП та отримання ліцензій – 25 000 гривень;
 • Послуги дизайнера і покупка предметів інтер’єру – 20 000 гривень;
 • Телевізор, каса, настільні ігри – 15 000.

Разом початкові витрати складуть близько 175 000 гривень.

Також необхідно порахувати щомісячні витрати:

 • Оренда приміщення, 80 кв. метрів – 10 – 15 тисяч гривень;
 • Зарплата співробітників – 55 000 гривень;
 • Закупівля продуктів і заправок для кальянів – 20 000 гривень;
 • Оплата інтернету і ТБ – 1000 гривень.

Разом кожен місяць підприємець буде витрачати ще 91 000 гривень.

Середньомісячний дохід кальянних становить від 150 до 250 000 гривень, однак на цей дохід виходять через 2-4 місяці. Окупність подібного проекту складає в середньому від 6 місяців до 1 року.

Кальянна досить новий напрямок у бізнесі, ніша в більшості міст ще має багато можливостей для розвитку. Тому цей бізнес може стати хорошим стартом для підприємців, або поповнити гаманець людей, які вже відбулися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *