Політика

У Раді готують створення нового силового органу

податкова міліція

Бюро економічної безпеки має замінити податкову міліцію і стане єдиним органом, який розслідуватиме економічні злочини.

В Україні незабаром може з’явитися Бюро економічної безпеки (БЕБ). Про це розповів нардеп зі Слуги народу, голова правоохоронного комітету Ради Денис Монастирський в інтерв’ю РБК-Україна, яке було опубліковано в четвер, 28 січня.

При цьому Монастирський зазначив, що бачить загрозу правового вакууму у сфері фінансових розслідувань.

“Безумовно, буде певне вікно чи пустка, бо ж навіть якщо буде створено БЕБ, то буде потрібен час, щоб наростити потужності і перекрити хоча б основні напрямки розслідувань”, – вважає Монастирський.

Читайте також:  Зеленський вперше прокоментував розслідування про офшори

У той же час голова профільного фінансового комітету Ради Данило Гетманцев (Слуга народу) відкидає побоювання, що виникне тимчасовий вакуум і стнеться “провисання” справ через створення нового органу і ліквідацію старого.

“Цього часу достатньо, якщо є бажання і воля, щоб створити новий орган і ліквідувати податкову міліцію”, – сказав він РБК-Україна.

Відзначається, що на цей момент парламент впритул наблизився до створення Бюро економічної безпеки. Це відомство має замінити “морально застарілу” податкову міліцію. Фактично БЕБ стане єдиним правоохоронним органом з розслідування економічних злочинів в країні.