Суспільство

Демограф розповіла, якою буде Україна у 2050 році

Україна

“Донором людських ресурсів” для України можуть стати бідні країни або такі, де існує небезпека.

Уже до 2050 року населення України скоротиться до 30 мільйонів осіб з нинішніх 38 мільйонів, і це без урахування громадян, які проживають на тимчасово непідконтрольних територіях на Донбасі і в анексованому Криму, заявила керівник Інституту демографії України ім. Птухи, академік Елла Лібанова. Про це в середу, 27 січня, пише LIGA.net.

Читайте також:  Ілон Маск розкритикував Apple за шкоду екології

“Через 29 років в Україні буде проживати від 29-30 мільйонів осіб”, – спрогнозувала Лібанова.

Фахівець також нагадала, що ще до 2014 року Інститут демографії України давав оцінку на 2050-й у 36 мільйонів осіб.

Водночас академік зазначила, що важливіша не кількість громадян, а якість їхнього життя в Україні.

“У Канаді значно більша територія, населення – менше, а якість життя з нами – незрівнянна. Якщо економіка України буде розвиватися нормально і рівень життя зрівняється хоча б з Польщею або Словаччиною, по-перше, зменшиться міграційний відтік, по-друге, сюди також почнуть приїжджати люди з інших країн “, – зазначила Лібанова.

Читайте також:  Nickelodeon анонсувала файтинг за участю Губки Боба і Черепашок-ніндзя

При цьому фахівець зізналася, що не може назвати еміграцію таким вже й великим благом, тому що вона – проблема бізнесу, а імміграція – проблема держави. Крім того, за її словами, прибулі “вимагають певних гарантій рівня життя і збереження своєї культури”.

“Не переконана я і в готовності українців тісно співіснувати з людьми іншої ментальності, іншого способу життя”, – додала Лібанова.

Глава Інституту демографії розповіла, що “донором” для України можуть стати бідні країни або такі, де існує небезпека.

“Але є думка щодо потенційної міграції в Україну як у більш демократичну країну з Росії та Білорусі – якщо там продовжаться “закручування гайок”, – сказала вона.