Політика

Рада підтримала зниження податку на посилки з-за кордону

Посилки

Якщо за законопроект проголосують у другому читанні, українці зможуть купувати на AliExpress і eBay без податку товари на суму до 150 євро.

Верховна Рада в середу, 27 січня, прийняла за основу законопроект, що передбачає зниження податку на посилки з-за кордону завдяки збільшенню безподаткового ліміту зі 100 до 150 євро.

Так, за прийняття законопроекту Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях) (№4278) за основу проголосували 346 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Читайте також:  Ізраїль готує наземну операцію в секторі Газа

У пояснювальній записці до документа йдеться, що податок на додану вартість буде нараховуватися, якщо вартість товарів у посилці становить понад 150 євро.

Тобто, якщо законопроект приймуть у другому читанні, українці зможуть купувати товари до 150 євро без оплати податку в таких інтернет-магазинах, як Alibaba, AliExpress, Amazon, eBay і на інших іноземних майданчиках.

Нагадаємо, в грудні 2017 року Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким одна людина зможе отримати всього три міжнародні посилки на місяць. При цьому сумарна вартість товарів у кожній з них не повинна була перевищувати 150 євро. А починаючи з четвертої, такі відправлення обкладалися ПДВ, митом і акцизом.

Читайте також:  Путін назвав мету зустрічі з Байденом

Джерело: Кореспондент