Авто

Президент Байден пересадить американських чиновників на електрокари

Tesla Model Y

Президент США Джо Байден виступив перед журналістами після підписання указу, названого Made in America (“зроблено в Америці”): документ присвячений американському виробництву і спрямований на те, щоб федеральна влада закуповувала більше американських товарів. Зокрема, Байден має намір повністю замінити урядовий автопарк електрокарами місцевої збірки.

Раніше федеральні агентства могли закуповувати автомобілі з часткою локалізації не менше 50 відсотків, проте ця вимога буде посилена.

Байден розраховує, що його ініціатива дозволить створити більше мільйона робочих місць в автомобільному секторі і «зробити США світовим лідером по виробництво електромобілів і комплектуючих для них».

Читайте також:  Скільки коштують найбільш популярні автомобілі в Україні

Станом на 2019 рік у парку федерального уряду налічувалося майже 650 тисяч автомобілів, у тому числі 245 тисяч цивільних, 173 тисячі військових і 225 тисячі поштових машин. Щорічні витрати на закупівлі оцінюються в 600 мільярдів доларів.

Байден не назвав конкретних автовиробників і моделі електрокарів, які можуть увійти в урядовий автопарк. Але можна припустити, що в їх числі виявляться як Tesla, Rivian і Lordstown, так і найбільші американські концерни, наприклад, General Motors і Ford, які інвестують у виробництво електромобілів.

Раніше в Ford заявили, що інвестиції у виробництво електрокара Mustang Mach-E, електропікапа F-150, а також майбутніх електрокарів становлять 11 мільярдів доларів. GM у свою чергу зобов’язався до 2025 року вкласти 27 мільярдів доларів в електричні та безпілотні транспортні засоби.

Читайте також:  Відео: стадо оленів спробувало перестрибнути через BMW, який рухався

Джерело: ABC News