Торгівля акціями

5 речей, яких не варто чекати від торгівлі акціями

Завищені очікування призводять до розчарування, і фондовий ринок не виняток. Пам’ятайте про це, якщо захочете спробувати себе в торгівлі акціями.

На жаль, середньостатистична людина в Україні дуже мало знає про акції. Приміром, в Америці майже кожна сім’я має придбаний пакет цінних паперів, який приносить щорічний дохід.

Тільки задумайтеся: нашому фондового ринку всього 25 років, а в США йому вже більше 200, і це колосальна різниця. Пора б наздоганяти, але для початку розберемося, чого не варто чекати на цьому шляху.

Занадто легких грошей

Вам не потрібно бути вченим. Інвестиції — це не гра, де хлопець з IQ в 160 б’є хлопця з IQ в 130.

Уоррен Баффетт, найбільший інвестор у світі

Геній інвестицій сказав все вірно, але брокери перебільшують значення цих слів. Акції — це далеко не просто. У того, хто захоче їх купити, вже буде купа труднощів. Погано підготовлений користувач так швидко і не розбереться в програмах для торгівлі, але це ще півбіди. Спочатку ви зрозумієте, як взагалі купити акції. Потім потрібно буде зрозуміти, як від них отримати хоч якийсь прибуток, а це вже ціла наука.

Швидкого прибутку

Навіть якщо ви дуже талановиті і докладаєте великих зусиль, для деяких результатів просто потрібен час: ви не отримаєте дитину через місяць, навіть якщо змусите завагітніти дев’ять жінок.

Уоррен Баффетт, найбільший інвестор у світі

Акції — це не фастфуд з швидкими вуглеводами. Щоб одержати дохід, доведеться почекати. Проте це не означає, що потрібно купувати з розрахунком на десятки років.

Хтось торгує протягом року, іншим вистачає місяця або тижня. Особливо нетерплячі учасники ринку намагаються заробляти на операціях тривалістю в кілька секунд. Навіть у цьому випадку хоча б трохи відчутний прибуток доведеться вважати за підсумками року.

Розваг

Інвестування повинно бути нудним. Воно не повинно бути захоплюючим. Воно повинно бути подібно спостереженню за висихаючою фарбою або зростаючою травою. Якщо ви хочете захоплюючих вражень, то візьміть 800 доларів і їдьте в Лас-Вегас.

Пол Самуельсон, лауреат Нобелівської премії по економіці

У торгівлі ви не знайдете веселощів. Тільки холодний і суворий розрахунок дозволить заробити на ринку. Хоч початківці інвестори і горять ентузіазмом, все це скидається на азарт. Купувати акції — це не карткова гра, а серйозний бізнес.

Стабільності

Фондовий ринок — це не гра, де необхідно відповідати на кожну подачу. Ви можете пропустити м’яч і почекати відповідного моменту для удару.

Уоррен Баффетт, найбільший інвестор у світі

Кидати роботу і чекати стабільного доходу з біржі — самогубство. Ринок не знає про ваші щомісячні платежі по кредиту. Один місяць може бути в плюс, інший — в мінус, але за підсумками року буде прибуток. Розрахунок йде не тільки по місяцях, негативний рік теж не є винятком. На жаль, багато початківців не можуть зрозуміти цієї простої істини.

Готового рецепту успіху

Успіх — це здатність крокувати від однієї невдачі до іншої, не втрачаючи ентузіазму.

Уїнстон Черчілль, відомий політичний діяч

Торгівля акціями — тернистий шлях. Мало того, що розумних викладачів у цій сфері одиниці, ще й підходи у всіх різні. Ні в кого немає якоїсь єдиної системи, яка б приносила прибуток. В цьому плані інвестиції ближче до мистецтва, ніж до науки.

Висновок

Наївність не врятує вас від втрат і розчарувань на фондовому ринку. Зняти рожеві окуляри і залишити завищені очікування просто необхідно, якщо ви всерйоз вирішили зайнятися цією справою.

А як представляли торгівлю акціями ви?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *