Бізнес

33 речі, які повинен знати кожен починаючий підприємець

Підприємець Марк Менсон про правила, які сам хотів би знати, коли починав свою першу справу.

У 2007 році Марк Менсон перейшов з когорти найманих працівників у підприємці. Зараз він зізнається, що якби його тоді спитали, як буде виглядати його бізнес через п’ять років, він би нічого не зміг відповісти. Як і більшість підприємців-початківців, він просто хотів швидких і легких грошей. І вже точно не очікував, що доведеться працювати так багато. І що бізнес принесе йому стільки задоволення.

Тому Марк зібрав цей список для новачків у бізнесі, щоб ті хоча б трохи уявляли, з чим їм доведеться зіткнутися.

1. Продавайте. Не транжирьте гроші

Очевидний порада для мене нинішнього. Мій перший бізнес потужно стартував, тому я вирішив винагородити себе непотрібною поїздкою в Буенос-Айрес з друзями, де просадив більшу частину грошей, зароблених за перші шість місяців.

Менше ніж через рік я розорився і благав свою колишню, щоб вона дозволила пожити у неї, щоб не опинитися на вулиці. Не повторюйте мою помилку.

2. Заробляйте на своєму вільному часу

Більшість людей, які хочуть відкрити свою справу, скаржаться, що їм не вистачає вільного часу. Між роботою, хобі та сімейними зобов’язаннями у них залишається максимум година або дві в день, щоб сісти і придумати нову бізнес-ідею, на якій можна розбагатіти.

Ні, ні і ні. Якщо у вас з’являється відчуття, що у свій вільний час ви працюєте на другій роботі, ви програли, навіть не почавши.

Візьміть те, що вам подобається — аналізувати спортивні матчі, садівництво або різьблення по дереву, — і спробуйте заробити на цьому гроші. Це сама розумна відправна точка. Так ви не відмовитеся від свого хобі, а розширите його.

3. Спілкуйтеся з іншими підприємцями

Потрібно оточити себе такими людьми, на яких вам хочеться бути схожим. Якщо всі ваші друзі — нудний офісний планктон, то ви підсвідомо будете відчувати на собі соціальний тиск і залишитеся таким же нудним офісним планктоном.

Такі друзі не зрозуміють ваших амбіцій або навіть будуть ображатися і заздрити. Знайдіть людей, які перебувають у тому ж стані, що і ви, підштовхуйте і мотивуйте один одного.

4. Кидайте роботу, як тільки з’являється така можливість

Спалюйте мости. Не залишайте собі ніяких варіантів для відступу.

5. Не соромтеся

Прагнення зробити щось, що до вас ще ніхто не робив, вимагає певною мірою необгрунтованої віри в себе. Ви повинні бути готові:

  • перетворитися в об’єкт глузувань;
  • обдзвонювати десятки потенційних клієнтів і переконувати їх, що ви можете виконати роботу краще, ніж хто-небудь інший;
  • рекламувати свій новий продукт людям, які не підозрюють про його існування;
  • обіцяти надати ваш унікальний товар або послугу, навіть якщо ви ще слабо уявляєте, як це зробити. Але при цьому потім обов’язково розібратися, як це зробити.

Ви не повинні соромитися.

6. До дідька вашу бізнес-ідею

Марк Кюбан одного разу сказав, що для кожної гарної бізнес-ідеї ви повинні уявити, що ця ж ідея є у 100 інших людей, які вже працюють над нею. Бізнес-ідеї не важливі. Важливо виконання.

початківець підприємець: Генрі Форд

Генрі Форд не винаходив автомобіль. Він просто розібрався, як робити машини краще, ніж інші

Багато людей пишаються собою, тому що придумали класну ідею. Але найуспішніші компанії, якщо поглянути на історію, рідко ґрунтувалися на нових ідеях. Google — не нова ідея. Facebook — не нова ідея. Microsoft — не нова ідея. Просто ці компанії впоралися з реалізацією краще, ніж інші.

7. Менше читайте, робіть більше

Спробуйте читати тільки тоді, коли вам потрібно конкретне рішення для проблеми, з якою ви зіткнулися з роботи. Не потрібно читати про маркетинг, тому що вам здається, що ви повинні розбиратися в маркетингу. Це ж страшенно нудно. Читайте про маркетинг, коли вашому новому проекту знадобиться маркетингова стратегія. Раптово читання стане набагато цікавішим.

Часто люди читають про те, що хочуть зробити, замість того, щоб дійсно щось зробити. Читання марне без виконання.

8. Перевіряйте, перевіряйте, перевіряйте

Ви нічого не знаєте, поки не протестували це. На кожному семінарі з маркетингу, який я відвідував, і в кожній книзі по маркетингу, яку я читав, говорилося, що треба піднімати ціни. Тим не менш спліт-тест, який я провів на своїх книгах на сайті, показав: книги з низькими цінами не призводять до зменшення доходів, а, навпаки, залучають нових клієнтів, отримують більше позитивних відгуків і приносять більше трафіку на сайт.

9. Будьте ексцентричні

Ви не зможете виділитися, якщо нічим не відрізняєтеся від інших. Поверніть свої дивацтва собі на користь.

10. Постійно думайте про свій бренд

Реальність сучасної економіки така, що будь-яка інформація, продукт або послуга, які потрібні людям, вже існують в десятках варіантів. Дефіциту більше немає. Відрізнятися від конкурентів лише ціною або якістю — практично нереальна стратегія для виходу на новий ринок.

На ринку може домінувати тільки бренд.

Ваш бренд визначає, як складуться відносини з клієнтом або покупцем. Саме з цієї причини вони повертаються до вас, а не йдуть до ваших конкурентів, які пропонують такі ж послуги.

11. Пропонуйте не продукт, а відчуття

Стів Джобс говорив, що завжди хотів, щоб продукти Apple давали споживачам відчуття, а не просто функціональність. Сьогодні Apple, мабуть, самий сильний бренд на планеті. Це я і маю на увазі, коли кажу про одержимість брендом: залучайте відчуттями, які ви можете запропонувати покупцям, а не тільки інформацією і продуктом.

12. Вірте в те, що робите

В іншому випадку, навіть якщо ви досягнете успіху, ви опинитеся застряглим на черговий нудній роботі. Але на цей раз ви створили собі самі.

13. Ваш бізнес буде розвиватися. Дозвольте йому це

Ні у кого не виходить зробити все правильно з першого разу. Чи з другого. Або з двадцять третього. Згадайте про Томаса Едісона або Майкла Джордана.

Ринок постійно змінюється, і те, що працювало в минулому році, може не спрацювати в цьому. Ви не зможете залишитися на вершині успіху, якщо не будете розвиватися разом з ринком. Не зв’язуйте себе однією ідеєю або початковим бізнес-планом.

14. Забудьте про Тіма Ферріса

Якщо ви будете працювати по 4 години на тиждень, ваш бізнес буде відставати на десять років. Як і збільшиться ймовірність того, що ви втратите купу можливостей і станете таким же нестерпно нудним, як все ваше життя.

15. Блог — це не бізнес-план

Не починайте вести блог, щоб заробити грошей. Ведіть блог, тому що вам подобається писати. Ведіть блог, щоб поділитися тим, що ви любите. Ні один блогер, який заробляє мільйони на своєму контенті, не починав писати заради грошей і нічого такого не планував. Просто так вийшло. І на це пішли роки. Не місяці, а роки.

16. Вам потрібно або багато часу, або багато грошей

Або і те, і інше. Миттєвого успіху не існує.

17. Бізнес — це не про заробляння грошей

Бізнес — про користь і цінності. Якщо ви зможете заробляти на тому, що особисто для вас володіє цінністю, ви ніколи не втомитеся працювати.

Якщо ви хочете донести до людей користь, яку приносить ваш бізнес, гроші з’являться як побічний ефект.
Існує тонка грань між цінностями і грошима. Іноді вам доведеться спалити купу грошей, щоб створити довгострокову цінність. Якщо для вас важливіше гроші, ви ніколи не зважитеся на такий крок.

18. Виймайте вигоду з везіння

Іноді вам буде везти, а іноді ні. Так у всіх. Немає сенсу скаржитися чи приписувати собі всі заслуги собі. Виймайте вигоду і з того, і з іншого.

19. Наймайте повільно, звільняйте швидко

Кліше, зате правда. Особливо коли справа стосується аутсорсингу. Практично у кожного інтернет-підприємця є своя страшна історія про аутсорсинг, в тому числі і у мене. Якщо коротко, ви отримуєте те, за що платите.

20. Будьте готові до екзистенційного стресу

На звичайній роботі стрес часто пов’язаний із зовнішнім схваленням — дедлайни, зустрічі, презентації — і, як правило, з вашим начальником. Це відчуття подразнення, яке проявляється у вигляді коротких, але сильних сплесків.

Коли ви працюєте на себе, вам більше не потрібно боротися за зовнішнє схвалення. Ви змінюєте зовнішній стрес на майже непомітне відчуття, що все йде до занепаду і зникне в один день.

Так, я можу прокидатися кожен день в обід. Я можу працювати в будь-який час. Але коли ви працюєте на когось, вас не переслідує страх, що в один день ви прийдете на роботу, а вашого будинку там не буде. Підприємець думає про це кожен день.

21. Якщо ви нікого не бесіте, ви робите щось не так

Ден Кеннеді якось сказав, що якщо до полудня ви нікого не довели до сказу, швидше за все, ви не заробляєте гроші. Мій досвід підтверджує, що це правда.

22. Я вже говорив, що треба все перевіряти?

Серйозно, половину речей, які допоможуть розвивати ваш бізнес, неможливо здійснити, якщо регулярно не перевіряти свої ідеї на ринку. Чорт візьми, навіть не починайте бізнес, поки не протестували свою ідею.

23. Правило 20/80: ніколи про нього не забувайте

Вражаюче, але воно працює у всіх сферах.

24. Набудьте 1 000 справжніх шанувальників

Кілька років тому Кевін Келлі запропонував просту концепцію для письменників та інших творчих людей, які працюють в епоху інтернету: досить переконати 1 000 осіб давати вам 100 доларів на рік, щоб забезпечити вам шестизначний дохід. Так ви зможете присвятити час творенню, а не просто заробляння собі на хліб. Наслідком цього є правило 100 справжніх клієнтів, якщо ви працюєте в сфері консалтингу або послуг.

початківець підприємець: 1000 фанатів

25. Як і в корпоративному світі, нетворкінг — це все

Так, це відмінний спосіб отримати нових клієнтів або пропозицію про роботу. Але у світі підприємництва нетворкінг дає можливість дізнатися, які речі працюють для інших бізнесів, і запозичити хороші ідеї для власного.

26. Пізнайте себе

Я краще всього працюю по ночах. Ненавиджу структурувати і робити списки, на половину з яких я потім навіть не гляну. Я керую своїм часом з допомогою плей-листів в iTunes. Більшість речей, які відмінно працюють для мене, ви ніколи не знайдете в списку рад по тайм-менеджменту. Але я так влаштований, я дотримуюся того, що працює особисто для мене. А ви робіть те, що підходить вам.

27. Правило 1 000 днів

Правило 1 000 днів свідчить: у перші 1 000 днів після запуску власного бізнесу ваші справи будуть йти гірше, ніж на вашій звичайній роботі.

28. Якщо ви відчуваєте себе, як на роботі, — це неправильно

Ви можете заробляти гроші, щоб займатися тим, що любите. Або робити те, що любите, щоб заробляти гроші. Вам вибирати.

29. Не ставайте багатим швидко

Всі існуючі способи швидко отримати вигоду або вб’ють перспективи вашого бренду і лояльність клієнтів, або повернуть вас до стану, коли ви працюєте над чимось, від чого у вас не горять очі і у що ви не вірите.

Якщо ви любите те, що робите (а ви повинні любити), і регулярно інвестуєте в розвиток бізнесу, тоді в списку ваших пріоритетів не повинна бути купа грошей для дорогих непотрібних покупок. Піднімайте свою самооцінку іншими способами, якщо вам це потрібно.

30. Досить базікати, ідіть і перевірте

У мене немає для вас відповіді. І у вас теж. Тому перевірте і дізнайтеся!

31. Якщо повний провал не лякає вас до смерті, ви робите щось не так

Я виявив, що чим більше щось мене лякає, тим швидше потрібно це зробити.

32. Поводьтеся з клієнтами як з членами сім’ї

Вони — головна причина, чому ви цим займаєтеся. Ставтеся до них з повагою. Відповідайте на вхідні в самі короткі терміни. Відповідайте на їхні запитання. Даруйте їм безкоштовні дрібнички.

33. Бізнес стане частиною вашої особистості, тому вибирайте з розумом

«Я буду займатися цим кілька років, зароблю купу грошей і займуся тим, що по-справжньому люблю», — це ніколи не працює, це міф. Спочатку я потрапив у бізнес саме так і бачу десятки людей, які роблять те ж саме.

Врешті-решт мені довелося змиритися і визнати, що я побудував кар’єру в інтернет-маркетингу, хотів я того чи ні. І так як я опинився прив’язаний до цієї кар’єри, я вирішив перетворити свої активи в щось, чим я захоплений і що люблю робити.

Коли я створив одну з перших версій свого сайту, я відмовився від усіх інших своїх бізнес-починань. Щомісячний дохід відразу скоротився наполовину. Але я зрозумів, що якщо це дійсно те, чим я хочу займатися, в довгостроковій перспективі воно того варте.

Так і сталося.

Залишити коментар