Технології

Новий автомобільний акумулятор здатний зарядитися за п’ять хвилин

Електричний автомобіль

Незважаючи на розвиток сучасних технологій, залити бензин в бак автомобіля в десятки разів швидше, ніж зарядити рядовий електрокар.

Ізраїльський стартап збирається кинути виклик стереотипам: він представив прототип акумулятора, на повну зарядку якого потрібно всього п’ять хвилин.

Навіть найдорожчі автомобілі на комерційних зарядних станціях простоюють не менше години. Цей фактор залишається одним з ключових, що впливають на вибір машини.

Багато водіїв не бачать вигоди в покупці електрокарів, оскільки не розуміють, де взяти зайву годину на зарядку. Цілком можливо, вирішити проблему вдасться ізраїльському стартапу StoreDot, який розповів про створення акумулятора, повна зарядка якого займає лише п’ять хвилин.

Читайте також:  Samsung запатентувала незвичайний Android-слайдер з потужною акустикою

Осередки були виготовлені китайською компанією EVE Energy і сильно відрізняються від традиційних акумуляторів. Так, замість графіту на аноді розташовуються наночастинки металоїду.

Інженери заявляють, що це прорив: він дозволить вирішити безліч проблем, в тому числі підвищити швидкість заряду, збільшити термін служби батарей і зробити їх більш безпечними.

На даний момент в руках StoreDot знаходиться робочий прототип, а вже в найближчі роки планується налагодити випуск ще більш просунутої батарейки, що використовує замість дорогого Німеччина кремній.

Це не тільки дозволить автомобільним акумуляторам швидко заряджатися, але і істотно знизить їх вартість. Керівництво StoreDot заявляє, що до 2025-го з’явиться комерційна батарейка, яка за п’ять хвилин біля розетки забезпечить машинам автономність до 150 км.

Читайте також:  240 fps і гаряча курочка. KFC випустила власну «консоль»

Джерело: Mashable