Технології

Представлена перша в світі воднева батарея для домашнього використання

Lavo

Австралійська компанія Lavo представила комерційний варіант першої в світі домашньої водневої акумуляторної системи, яка здатна зберігати до 40 кВтг енергії. Для порівняння, сама просунута система акумуляторів Powerwall 2 від компанії Tesla володіє ємністю всього 14 кВтг.

Масивна “шафа” для зберігання енергії Lavo заснована на водневій технології, має розміри 1680 x 1240 x 400 мм, важить 324 кг і здатна служити в якості великої батарейки без недоліків, властивих нинішнім літій-іонним акумуляторам.

Читайте також:  «Привиділося»: бот Google Play прийняв формат файлів за образу користувачів Android

У порівнянні з Powerwall 2 від Tesla він має в три рази вищу ємність в 40 кВтг, проте обмежений вихідною потужністю в 5 кВт проти 7 кВт у рішення американської компанії.

За словами виробника, водневий акумулятор здатний забезпечити безперебійне живлення будинку протягом двох діб. Пристрій підключається до гібридного сонячного інвертора і водопроводу. Після цього він буде використовувати надлишкову енергію для електролізу води, виділення кисню і зберігання водню.

Стверджується, що після покупки і налаштування можна буде забути про проблеми з електрикою на 30 років, що вдвічі перевищує показники для літій-іонних батарейок.

Незважаючи на уявні переваги, технологія все ж має ряд недоліків. Так, слабким місцем може виявитися буферна літій-іонна батарейка з вихідною потужністю 5 кВт. Крім того, ціна шафи складе $26 900, що значно дорожче Powerwall 2.

Читайте також:  Samsung оголосила дату презентації нових телевізорів

Lavo очікує зниження вартості до $22 800 до 2022 року з виходом на міжнародний ринок. Питання також викликає ефективність пристрою, оскільки його ККД буде не вище 50%. Зрештою, водень вважається вибухонебезпечним, хоча виробник запевняє, що технологія абсолютно нешкідлива.

Джерело: newatlas