Технології

Створена тканина, яка здатна збирати сонячну енергію

Матеріал

Швейцарські дослідники розробили люмінесцентний концентратор сонячної енергії. Це абсолютно новий тип матеріалу, який можна використовувати в текстильній промисловості для створення одягу, здатної заряджати носиму електроніку.

Людина постійно перебуває в русі. Теоретично це можна було б використовувати для зарядки смартфонів та інших гаджетів, виробляючи електрику за допомогою розумного одягу.

Для створення комерційних сонячних панелей застосовують так звані люмінесцентні сонячні концентратори (LSC). Вони вловлюють розсіяне світло і передають його елементу живлення, що перетворює зібрану енергію в електрику. Головна проблема полягала в тому, що LSC доступні виключно у вигляді жорстких компонентів.

Читайте також:  У Кореї розробили робота-аватара для рятувальників і пожежників

За словами дослідників, це робить непридатним використання LSC в текстильній промисловості, оскільки вони не пропускають повітря. Оптимізувати технологію вдалося швейцарським вченим, який створив гнучкий полімер з люмінесцентних матеріалів. Це означає, що при нанесенні полімеру на одяг вона здатна виступати в якості сонячних колекторів, виробляючи додаткову енергію.

Матеріал

Матеріал заснований на амфіфільних полімерних ко-сітках. Дослідникам вдалося об’єднати два несумісні люмінесцентні матеріали в наномасштабі, що дозволило їм взаємодіяти один з одним. Важливо й те, що полімер нешкідливий для людини.

Про терміни виході на комерційний ринок нової технології поки нічого не відомо, але творці впевнені в перспективності розробки.

Читайте також:  Користувачі Android сплутали нормальну програму з вірусом і обрушили їй рейтинг

Джерело: sciencedaily.com