Технології

Дослідники знайшли ефективне рішення проблеми шкідливих викидів літаків

Літак

Літаки відповідальні приблизно за 2-3% всіх викидів вуглекислого газу на Землі. Крім цього вони виробляють отруйний азот, що вважається однією з причин розвитку серцево-судинних захворювань.

Інженери з Массачусетського технологічного інституту (MIT) придумали, як знизити викиди на 95%, що набагато ефективніше, ніж оснащувати авіацію електричними двигунами.

Одна з проблем, з якою зіткнулися інженери MIT, лежить на поверхні. Справа в тому, що газові турбіни під крилами відкачують вихлопні гази із задньої частини літака, а значить, установка додаткових фільтрів серйозно ускладнить тягу.

Читайте також:  LG представила перший в світі ручний пилосос, який самоочищається

Як виявилося, можна розібратися з викидами, якщо помістити газові турбіни у вантажний відсік.

Літак

Технологія працює наступним чином: газові турбіни приводять в дію генератор, що запускає гвинти, а вихлопні гази вловлюються системою контролю, яка розміщена в вантажному відсіку.

За словами дослідників, це дозволяє очистити повітря перед викидом в атмосферу. Згідно з підрахунками, можна домогтися зниження вихідної концентрації оксиду азоту на 95%, збільшивши витрату палива всього на 0,6%.

«Це було б у багато разів більш ефективно, ніж поява повністю електричних літаків. Така конструкція додасть авіалайнеру лише кілька сотень кілограмів замість того, щоб завантажити його тоннами батарей», — заявляють дослідники.