Фінанси

4 невірних переконань про гроші

Переконання про гроші

Нескінченний відчай не вирішить ваші проблеми з грошима — для цього потрібні рішучі заходи. Ми розібралися в тому, які переконання заважають багатьом людям поліпшити своє фінансове становище.

У мене немає грошей і можливостей

Мабуть, найпоширеніше виправдання, але воно не належить до тих, хто потрапив у справжню біду і у кого немає коштів, щоб вижити. Тільки от багато люди приписують собі проблеми, яких у них насправді немає.

В якості прикладу розглянемо персонажа на ім’я Вася. Справи у Васі так собі, у нього є іпотека, а зарплати ледве вистачає. Неусвідомлене хобі Васі — скаржитися на життя і звинувачувати долю у своїх проблемах, а коли йому пропонують реальні можливості заробити, він знизує плечима.

Переконання про гроші

Варто зазначити, що шансів виправити становище у Васі дуже багато, просто він їх не бачить. Так, нещодавно він зустрів свого однокласника Мішу, який краще влаштувався в житті. Вася позаздрив, вирішив, що бізнес Міші — це чистої води шахрайство, і не став просити про допомогу.

Крім того, в той день начальник запропонував йому попрацювати понаднормово, але Все так погано, що йому не до цього. І так до нескінченності: в газетах з’являються оголошення з вакансіями, але Вася думає, що він недостатньо хороший і його не візьмуть на цю посаду. Улюблена фраза Васі — «У мене немає грошей, я не зможу».

Вистачить. Ви все зможете, це точно. Спробуйте хоча б раз повірити в себе від усього серця і зробити що-небудь, щоб покращити свій фінансовий стан. Результат не змусить себе чекати.

Економити потрібно на всьому

Ще один цікавий факт про Васю: він не може змусити себе економити і відкладати гроші. Останній раз він протримався лише тиждень. Проблема в тому, що Вася намагається заощадити на всьому, навіть на самих потрібних речах, і деколи це його підводить.

Одного разу йому потрібно було піти лікувати зуби і він вирішив заощадити, зробивши це в клініці з поганою репутацією, але низькими цінами. У підсумку Васі довелося знову лікуватися, але ще дорожче.

Переконання про гроші

Тепер Вася думає, що йому краще б скрізь купувати речі дорожче, адже вони якісніші. Як мовиться, скупий платить двічі, але точно не у випадку Васі.

Істина в тому, щоб витрачати гроші розумно, економлячи там, де це можливо, а не скрізь.

Вести бюджет — це занадто складно

Вася вважає, що вести бюджет — це безглузда витрата часу і сил, адже він і так знає, що, де і за скільки купив. Тільки Вася не знає, що в одному супермаркеті поруч з будинком він витрачає в два з половиною рази більше за місяць, ніж міг би витрачати в іншому. Вася бачить, що в обраному ним магазині постійно є акції, та деякі товари здаються йому дешевше, тільки його думка далека від реальності.

не вистачає грошей, бюджет

Вася задумався, коли зустрів одного Петю, який розповів йому про свою економію в сусідньому магазині. Просто одного разу Петя пересилив себе і став записувати, на що і скільки він витрачає. В результаті він з’ясував, де насправді виходить дешевше.

Витратити кілька хвилин і переписати цифри з чека — це неважко. Не дозволяйте себе обдурити.

Я не винен у своїх грошових проблемах

Вася іноді замислюється про причини своїх невдач, але на цьому все і закінчується, адже він знаходить винних. Іноді це батьки, які не так виховали і не подали потрібний приклад, іноді країна не та чи місто в провінції. Ще можуть бути занадто великі податки або жадібний роботодавець.

Факт в тому, що Вася має всі можливості, щоб змінити роботу або відкласти трохи грошей, а потім переїхати з міста, яке йому так не подобається. Тільки все це не допоможе, тому що скрізь буде він — Вася, який і винен у своїх проблемах.

Переконання про гроші

Навіть якщо зарплата Васі збільшиться в два рази, нічого не зміниться, тому що його переконання залишаться колишніми. Як наслідок, Вася знайде куди витратити зайві гроші, замість того щоб їх зберегти і примножити. Недаремно більшість тих, хто виграв у лотерею, спускали гроші на вітер.

Міняйте переконання, виходьте зі своєї зони комфорту, розвивайтесь і зростайте, виконуючи свої справжні мрії. Почавши з таких елементарних речей, як віра в себе, розумні витрати, контроль бюджету і відповідальність, ви зможете подолати будь-які перешкоди. Хіба не в цьому щастя і хіба воно не в ваших руках?

Джерело: Лайфхакер

Залишити коментар