Технології

Google обмежує функції сторонніх Chromium-браузерів

Chromium

Одним з найпопулярніших движків для створення браузера вважається Chromium. Він створюється силами фахівців Google і використовується навіть в Microsoft Edge.

Судячи з усього, незабаром у невеликих браузерів можуть початися проблеми, адже «корпорація добра» має намір обмежити доступ до своїх технологій.

Як виявилося, створюючи браузер на основі Chromium, багато команд також використовують ексклюзивні функції, які призначалися тільки для Chrome. Серед таких Chrome Sync і Click to Call.

Читайте також:  Дослідники вирішили важливу проблему OLED-дисплеїв

Якийсь час Google мирилася з таким станом справ, але зараз планує обмежити доступ до ключових фішок свого браузера.

За словами технічного директора Google Chrome Йохена Ейзінгера, подібні функції призначені тільки для використання Google і будуть надалі заблоковані.

Великі гравці на кшталт Opera і Edge, що використовують движок Chromium, повинні з легкістю впоратися з проблемою, а ось невеликі проекти типу Vivaldi і Brave можуть зіткнутися з цілим рядом складнощів через нові обмеження.

Відключення синхронізації з ексклюзивними для Chrome API відбудеться 15 березня 2021 року. Це означає, що Click to Call та інші інструменти будуть обмежені. До цього терміну браузерам дали час перейти на власні аналоги.

Читайте також:  Android на мінімалці. Google випустить «надлегку» версію мобільної ОС

Джерело: ZDnet