Технології

Тисячі вогнеметів Ілона Маска були вилучені, а власники отримали великі штрафи

Неогнемет

Вогнемет Ілона Маска був випущений в 2018 році обмеженим тиражем. Як виявилося, володіння таким небезпечним пристроєм може бути класифіковано як злочин: це встигло погано позначитися на долі багатьох людей, які купили його.

Коли перша хвиля ейфорії від успішних продажів вогнемета схлинула, з’ясувалося, що митні служби відмовляються випускати посилки зі зброєю з США.

У той момент Ілон Маск придумав назвати пристрій “Неогнемет”, що нібито вирішило всі проблеми. Як виявилося, не все-і не вирішило.

Читайте також:  Samsung анонсувала нове покоління OLED-дисплеїв для ноутбуків

Назвати точну кількість постраждалих від веселого жарту Ілона Маска складно. Відомо, що більше тисячі вогнеметів конфіскували на митниці. Найгірше, що багатьом покупцям загрожувало звинувачення в зберіганні зброї.

Ілон Маск рекламував вогнемет як засіб для запалювання каміна і заявляв, що вільно перевозить його в літаку. На практиці поліція вилучала зброю в автомобілях по всій Європі, вривалася до покупців в будинки і навіть утримувала багатьох в ув’язненні.

Наприклад, громадянин США Макс Креддок під час свого перебування в Італії провів у місцевій в’язниці майже тиждень, йому загрожувало до 10 років ув’язнення за володіння вогнеметом. На щастя, його адвокат все ж зумів врегулювати справу в суді.

Своїм сумним досвідом володіння неогнеметом поділився і письменник Джон Річардсон. Він розповів, як сидів за роботою в своєму будинку в Лондоні, коли в двері голосно постукали і увійшли п’ятеро поліцейських в тактичному спорядженні. Причиною такого візиту була наявність у Джона іграшки Ілона Маска.

Читайте також:  Інвестори хочуть відсудити у Павла Дурова 100 000 000 доларів

І це далеко не все. По всій Великобританії проходили рейди з вилученням небезпечного пристосування, а багато власників заплатили штраф. Деякі намагалися виграти справу в суді, доводячи, що пристрій зовсім не небезпечний, але в результаті тільки в одній Швейцарії вилучили 1000 вогнеметів. І врешті-решт навіть у США володіння вогнеметом без спеціального дозволу прирівняли до злочину.