Інвестування

3 поради тим, хто збирається купувати акції

Інвестувати гроші

Гроші — невід’ємна частина збалансованого життя, а купівля акцій є ефективним та доступним методом збільшення їх загальної суми. Якщо ви ще не маєте великого досвіду в інвестуванні або здійснюєте операції вперше, то не варто поспішати.

Пропустимо нудні лекції та наукові визначення. Навіщо ж потрібно купувати акції насправді? Ваша вигода в тому, що можна купити дешево, а продати дорожче, тим самим отримати прибуток. Вигода для компанії — залучення інвестицій, а для держави і суспільства у розвитку економіки. Купівля і продаж акцій йде на користь всім.

Виникає закономірне питання: як почати купувати акції правильно?

1. Не поспішайте

Теорія без практики мертва, а практика без теорії сліпа.

Олександр Васильович Суворов, російський полководець

Краще зайвий раз вивчити все досконально, ніж втратити гроші. За статистикою, 95% людей терплять збитки на фондовому ринку, тому що не знають основ. Де отримати необхідну підготовку? Для цього можна використовувати книги або онлайн-курси від професіоналів, як і в будь-якій іншій діяльності.

Будьте максимально спокійні і не поспішайте, такий підхід заощадить вам купу грошей.

2. Перевірте себе

Якщо у вас з’явилися якісь ідеї, то не поспішайте вкладати реальні гроші. Покупка акцій — не найдешевше задоволення. Для початку застосуйте свої ідеї на віртуальному рахунку. Це як тест-драйв, тільки не на машині, а за торгівлею цінними паперами.

Чим більше часу ви приділите такому тестування, тим більш впевнено будете почувати себе під час реальних угод.

3. Не ризикуйте занадто багато

Абсолютно не важливо, ти правий або не правий. Важливо лише те, скільки грошей ти заробляєш, коли правий, і скільки грошей ти втрачаєш, коли помиляєшся.

Джордж Сорос, американський інвестор і філантроп

Найважче на початкових етапах — не піддатися емоціям і ейфорії від можливого прибутку. Великий ризик губить навіть успішного інвестора. Справа в тому, що неможливо абсолютно завжди робити правильні прогнози. Більше того, буває й так, що можна помилитися десять разів поспіль, але потім одна угода окупить всі збитки.

Завдання початківця інвестора зводиться до того, щоб захистити себе від вкладення занадто великих для нього сум, бо втрати на перших порах будуть неминучі.

Який підсумок? Дуже важливо добре і правильно почати інвестувати. Потрібно лише дати собі час, щоб набратися досвіду і не ризикувати даремно. Слідуючи цим трьом порадам, ви не розчаруєтеся й заробите гроші.