Технології

Google може заблокувати пошук в Австралії через конфлікт з владою

Google Австралія

Американська корпорація Google пообіцяла відключити пошукову систему в Австралії через нові вимог місцевого законодавства, які не влаштовують американців.

Керуючий директор австралійського представництва Google Мел Сільва опублікувала відкрите звернення до влади Австралії у зв’язку з новим Кодексом роботи новинних медіа, який був розроблений урядом країни і в даний час проходить обговорення в Сенаті.

У разі його вступу в силу IT-корпорації повинні будуть виплачувати австралійським засобам масової інформації гроші за розміщення посилань на їх новинний контент на своїх платформах.

Читайте також:  Microsoft опублікувала список ексклюзивів Xbox, які вийдуть в 2021 році

“Якщо цей Кодекс буде затверджений в його нинішньому вигляді, у нас просто не буде іншого вибору, окрім як припинити роботу Пошуку Google в Австралії. Це останнє, чого ми хочемо, особливо коли є інший шлях, що дозволяє нам підтримувати австралійську журналістику, не порушуючи принципів роботи пошукової системи», — заявила Сільва у відеозверненні.

За її словами, весь законопроект зводиться до того, що Google повинен буде платити новинним порталам за посилання на їхні новини в пошуковій видачі і агрегаторах.

Сільва назвала такий метод слизькою доріжкою, яка здатна зруйнувати усталені моделі роботи пошукових систем. Google пропонує владі Австралії альтернативне рішення проблеми-укладати з австралійськими ЗМІ контракти з використанням сервісу Google News Showcase, який передбачає виплати за новинний контент.

Читайте також:  SpaceX оголосила число користувачів супутникового інтернету Starlink

Американська корпорація готова виділити на це 1,3 мільярда доларів на три роки.

Австралійські засоби масової інформації повністю згодні з урядом і точно так само звинувачують Google в отриманні прибутку за рахунок показу інтернет-користувачам їх новинного контенту.

При цьому, відзначають представники ЗМІ, новинні видання та агентства не отримують за це від IT-корпорацій ніяких грошей. Прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон вже заявив, що ніякі загрози з боку Google не здатні залякати уряд і змусити його відмовитися від своїх планів.