Суспільство

Дезінфікуючий засіб для рук викликає у дітей епідемію хімічних опіків

Антисептик

Поширене використання дезінфікуючого засобу для рук з початку пандемії привело не тільки до сухості шкіри і подразнення слизової. Нове дослідження показало, що в 2020 році діти отримували травми очей в результаті попадання в них антисептика на спиртовій основі в сім разів частіше, ніж в 2019 році.

У дослідженні, опублікованому в журналі JAMA Ophthalmology, вчені з французького центру по боротьбі з отруєннями, виявили, що у Франції семикратно збільшилася кількість повідомлень про дітей, яким потрапило в очі дезінфікуючий засіб для рук.

Читайте також:  У понад мільйона українців немає прописки

Дезінфікуючий засіб для рук був причиною 15% всіх зареєстрованих випадків потрапляння хімічних речовин в очі у дітей в серпні 2020 року, в порівнянні з 5% в квітні і всього 1,3% в попередньому році.

Автори статті пишуть, що дезінфікуючий засіб, що містить високі концентрації спирту, можуть вбити певні клітини рогівки. Діти більш вразливі до подібних травм. Дослідники виявили, що найбільшу небезпеку для них представляють розпилювачі в громадських місцях, так як вони найчастіше знаходяться на рівні очей маленької дитини.

У супровідній статті, опублікованій в тому ж журналі, дослідники з Індії розглянули два конкретних випадки, коли дезінфікуючий засіб для рук потрапив в очі дитини і потрібна госпіталізація.

Читайте також:  У МОЗ назвали регіони з найнижчим рівнем тестування COVID

В одному випадку антисептик з розпилювача, встановленого в магазині, потрапив в праве око чотирирічній дівчинці. Наступного дня батьки привели дівчинку в лікарню, де медичні працівники виявили сильну пухлину століття, пошкодження внутрішньої тканини століття і рогівки. На щастя, після промивання фізіологічним розчином і п’ятиденного лікування за допомогою очних крапель очей дівчинки відновився.

Схоже пошкодження ока було виявлено і у п’ятирічного хлопчика, якого госпіталізували всього через годину після контакту з дезінфікуючим засобом. Деякі клітини рогівки почали вмирати. Однак він точно так же одужав після промивання фізіологічним розчином і декількох днів застосування очних крапель кожні кілька годин.

Читайте також:  ВООЗ заявила про можливість пандемії через вірус Nipah

На жаль, не всім так пощастило. Згідно зі статтею, двом дітям знадобилася пересадка в рогівку тканини, взятої з плаценти, щоб зажили очі.

У висновку дослідники відзначають, що миття рук з милом найчастіше більш безпечно і ефективно, ніж використання антисептика. Автори також просять батьків уважніше стежити за дітьми і навчити їх правильно користуватися станціями для дезінфекції рук, встановленими в громадських місцях.