Наука

Знайдено спосіб добувати питну воду прямо з атмосфери без електрики і дорогих приладів

Вчені

Учені продемонстрували губчастий аерогель, який перетворює знаходяться в повітрі молекули води в питну рідину без використання джерела живлення або будь-яких рухомих частин.

Ідея вичавлювання води з атмосфери-це область наукових досліджень, в якій ми спостерігаємо досить велику активність. Ці типи технологій можуть бути складними пристроями, які діють як, наприклад, теплиці на сонячній енергії, які виділяють захоплений водяна пара, або можуть бути самими елементарними мережами в пустелі, які збирають вологу з туману з моря.

Читайте також:  Людство наближається до малого льодовикового періоду

Матеріал, створений інженерами NUS, також представляється відносно простим рішенням. Аерогель складається з довгих змієподібних полімерів в поєднанні з так званим металоорганічним каркасом, — пористими структурами, які високо цінуються в багатьох областях досліджень за їх неймовірно велику площу поверхні.

Гібридний матеріал команди пропонує правильну хімічну структуру для безперервного і одночасного тяжіння і відштовхування води. На практиці це означає, що аерогель може автономно збирати молекули води з повітря, конденсувати їх в рідину, а потім випускати її, як губку, хоча його і не потрібно стискати, щоб вивільнити зібраний вантаж. Його характеристики поліпшуються при впливі сонячного світла, що сприяє водовідштовхувальним властивостям і дозволяє перетворювати 95% відсотків поглинається пара в рідку воду!

Читайте також:  2020 рік став рекордно коротким, адже Земля обертається все швидше

В ході лабораторних випробувань команда змогла продемонструвати безперервну роботу матеріалу протягом 1440 годин, при цьому вироблена вода відповідала стандартам Всесвітньої організації охорони здоров’я для питної води. Дослідники повідомляють, що у вологих умовах 1 кг матеріалу може виробляти 17 літрів води в день. Сам аерогель при цьому майже нічого не важить.

Дослідники вказують на простоту конструкції, оскільки вона не вимагає сонячного світла або електрики для роботи і не містить рухомих частин, що є її перевагою перед іншими пристроями для збору води. В даний час вони шукають комерційних партнерів, щоб прискорити розвиток технології.