Технології

У Канаді збудують гідроелектростанцію для виробництва водню

Hydro-Quebec

Німецька компанія Thysenkrupp виграла контракт на будівництво величезного гідроелектролізного заводу в Квебеку, який буде виробляти близько 11 100 метричних тонн водню щорічно.

Близько 61% від загального обсягу виробництва електроенергії в Канаді генерується гідроелектростанціями. Їх загальна потужність становить близько 82 ГВт. Завдяки цьому Канада займає четверте місце в світі за загальним обсягом виробництва гідроелектроенергії, поступаючись тільки США, Бразилії та Китаю.

Тепер уряд країни вирішив використовувати цю електроенергію для виробництва «зеленого» палива — водню. Сьогодні екологічна воднева енергетика стикається з проблемами через нерозвинену інфраструктуру і недостатнє промислового виробництва водню для її потреб.

Читайте також:  Нова технологія генерування електрики з нічого

Канадська державна енергетична компанія Hydro-Quebec-найбільший виробник енергії в країні – уклала контракт з німецькою Thysenkrupp на будівництво станції, яка буде використовувати вироблену гідроелектростанцією енергію для отримання водню.

На перших етапах виробляється станцією водень не буде експортуватися. Станція потужністю 88 МВт постачатиме частину електроенергії і кисень, що виробився в ході електролізу, на довколишній завод з переробки відходів. Там електрика і кисень будуть використовуватися для переробки відходів в біопаливо.

Нову станцію Hydro-Quebec планує запустити вже в 2023 році. Це буде пілотний проект, і якщо все буде добре, компанія планує створити ще кілька таких же станцій. Канада сподівається, що такі заводи зможуть перетворити її величезний гідроенергетичний потенціал в новий для країни бізнес з експорту водню.