Фінанси

3 найбільш важливі критерії при виборі керуючого для ваших грошей

Гроші

Найпростіший шлях досягти свободи, отримуючи пасивний дохід, — довірити професіоналу інвестування своїх грошей. Однак навіть найбільш авторитетні керуючі активами можуть втратити ваші кошти. Щоб не потрапити в подібну ситуацію, необхідно ретельно перевірити кожну деталь.

Навіщо вашим грошам керуючий

Керуючий активами — це людина, яка професійно інвестує кошти, беручи за це невеликий відсоток від отриманого прибутку.

У чому вигода? Якщо у вас немає часу або інтересу, щоб вивчати інвестування, але ви хочете примножити свої кошти, то скористатися послугами з довірчого управління — оптимальний варіант.

Читайте також:  5 фінансових уроків від лауреата Нобелівської премії Річарда Талера

На що варто звернути увагу при виборі

1. Досвід

Ніхто не захоче віддавати великі гроші недосвідченому і молодому керівникові. Всі ми хочемо мати справу з професіоналами.

Ідеальний вибір — це керуючі, які мають показники прибутку від трьох років і більше. Найнадійніші готові надати прибутковість за 7-10 років.

Багато, хто не звернув увагу на цей фактор, віддавали гроші високоприбутковим і агресивним керуючим. Один-два місяці удача виявлялася ще на боці інвесторів, але рано чи пізно кошти були програні азартними спекулянтами.

2. Розмір ризику

Будь-який, навіть самий надійний керуючий може показати негативний результат, але ризик можна обмежити. Багато компаній пропонують кілька видів послуг, серед яких є управління активами з мінімальним ризиком.

За загальним правилом, прибутковість стратегій з малим ризиком не перевищує 30% річних.

З невеликим ризиком буде і менший дохід, але все ж більший, ніж на банківському депозиті. Стратегії управління з високим ризиком і великими річними відсотками рідко призводять до очікуваного результату.

Читайте також:  Як перестати витрачати гроші: 4 поради від економістів

3. Надійність брокерської компанії

Не можна обійти стороною репутацію організації, в якій буде проводитися управління активами. Очевидно, що віддавати гроші молодим компаніям або людині одноосібно на основі договору — це не кращий варіант.

Які б результати не були заявлені, завжди є шанс залишитися без грошей і почати бігати по судах.

Ось на що варто звернути увагу:

  • Найбільші банки та брокерські фірми. На жаль, доступні не кожному, так як в управління приймаються суми від кількох мільйонів гривень.
  • Керуючі компанії та інвестиційні фонди з високим авторитетом. Сума входу більш прийнятна, але обмеження є.
  • Офіційно зареєстровані форекс-дилери. Підходять для тих, у кого дуже маленький стартовий капітал.
Читайте також:  9 товарів для будинку, на яких точно варто заощадити

З приводу ринку Forex варто сказати, що раніше компанії в даній сфері трималися тільки за рахунок репутації і це викликало масу недовіри.

Враховуючи ці критерії, ви значно забезпечите свої інвестиції. Крім того, ви зможете уникнути розчарувань, отримаєте можливість досягти омріяної свободи і гармонії, а також направити сили на здійснення своїх справжніх бажань.