Робота

4 типи поганих босів: як з ними справлятися

Бос

Нестерпні менеджери дійсно існують не тільки в книгах і фільмах, але і в реальному житті. Це факт. Так, одне з недавніх опитувань 1000 чоловік показали, що 84% респондентів стикалися з “поганими” начальниками, а 59% відповіли на запитання анкети навіть мали досвід звільнення через неадекватне начальство. При цьому, співробітники воліють терпіти постійні причіпки, претензії і поганий настрій керівника, щоб не нагнітати обстановку і уникати конфліктів.

Насправді, від того, з якими босом доводиться працювати, залежить близько 70% залученості працівника у виробничий процес. Якщо стосунки не складаються, це впливає як на продуктивність, так і на його емоційний стан. У той же час, незадовільна поведінка начальника – ще не привід писати заяву про звільнення. Іноді можна успішно порозумітися навіть з тим босом, характер якого залишає бажати кращого.

Портал CNBC вивів 4 можливих типи конфліктних керівників і запропонував способи пошуку точок дотику з ними.

Нарцис

Такі начальники надміру самозакохані і прагнуть якомога частіше і довше купатися в променях слави. Вони хочуть, щоб співробітники захоплювалися ними і отримують всі плоди успішної роботи. А коли справи йдуть погано, такі боси воліють не втягуватися в процес.

Як вибудовувати спілкування: якщо ви хочете зберегти своє місце в компанії, ставтеся до такого керівника з часткою гумору і намагайтеся грати за його правилами, не забуваючи і про власні інтереси. Начальнику сподобаєтеся, якщо ви будете тримати його в курсі всіх справ і дякувати за добрі поради. Дайте такому менеджеру можливість відчути себе лідером.

Плюси: правильна вибудувана стратегія і тактика взаємовідносин з начальником-нарцисом забезпечить вас можливостями стабільного зростання, а також повагою такого керівника за ініціативність і готовність слухати і чути.

Привид

Цей начальник, як правило, тільки говорить про те, як переживає про колектив та проекти, але, при цьому, практично постійно відсутній на робочому місці, не дає зворотного зв’язку і не реагує на повідомлення.

Як вибудовувати спілкування: незважаючи на відсутність керівництва, продовжуйте багато працювати і комунікуйте з колегами з приводу спільних завдань. Демонструйте свою хватку і бажання досягати. Крім того, доведеться використовувати і свою винахідливість, щоб достукатися до керівника в моменти, коли його слово буде необхідно.

Плюси: використовуйте такий тип управління в компанії як власний шанс на успіх. Активно співпрацюйте з представниками різних напрямів і відділів, спілкуйтеся з клієнтами і показуйте свою здатність самостійно вирішувати питання.

Найкращий друг

Бос-кращий друг хоче, щоб співробітники любили його і ставилися до нього, як до близької людини. Він любить неформальне спілкування і цінує запрошення на зустрічі після роботи.

Як вибудовувати спілкування: можливо, доведеться непросто. Вам належить м’яко, але дохідливо вибудовувати кордони між особистим спілкуванням і діловими питаннями, оскільки начальник і підлеглий повинні говорити один одному не тільки приємні слова, але і висловлювати конструктивну критику.

Плюси: добрі стосунки з керівником – це запорука вашої продуктивної роботи та успішної кар’єри в межах однієї компанії.

Вітер

Такий начальник завжди кудись поспішає. Він хоче бути в курсі подій, але у нього просто немає часу, щоб вислухати вас. Менеджер подібного типу, найімовірніше, активно роздає завдання своїм підлеглим, а потім сам же про них забуває.

Як вибудовувати спілкування: щотижня надсилайте йому коротке повідомлення про те, що ви зробили і що плануєте виконувати найближчим часом. Таким чином, ви заощадите свій час і впіймаєте, нарешті, невловимого боса.

Плюси: принаймні, вам не доводиться мати справу з мікроменеджментом і ви вільні самі вирішувати, як працювати. Крім того, бос, який не дуже цікавиться тим, як ви проводите свій робочий час – це дуже зручно, оскільки відкриває можливості для саморозвитку.