Суспільство

Україна домовляється про шість COVID-вакцин

COVID-19 вакцина

Перші вакцини Україна вже отримає в лютому і їх буде відразу кілька, каже прем’єр.

Влада України веде переговори про придбання вакцини від коронавірусу з шістьма виробниками, розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна, опублікованому в понеділок, 18 січня.

“Ми ведемо переговори з шістьма виробниками вакцини, які сьогодні мають дві стадії клінічних досліджень, проходять третю, реєструються в інших країнах та у Всесвітній організації охорони здоров’я як офіційна і легалізована вакцина”, – сказав він.

Читайте також:  Степанов назвав дату початку вакцинації від COVID-19

Прем’єр зазначив, що зараз є можливість вибирати з трьох вакцин, і в перших поставках їх буде саме три.

Шмигаль запевнив, що всі вакцини будуть з підтвердженим відсотком ефективності – їх схвалить ВООЗ і зареєструє Україна.

За його словами, Україна отримає першу вакцину не пізніше лютого.

“Як тільки вакцини за прискореною процедурою будуть зареєстровані в Україні, комерційні підприємства негайно отримають можливість завозити їх у країну. Далі – це вже питання до таких компаній, вони також ведуть свої переговори і укладають договори. Я переконаний, що це будуть паралельні процеси з державною вакцинацією”, – розповів прем’єр.

Читайте також:  Київ увійшов до списку найкращих міст для дистанційної роботи

Раніше в Міністерстві охорони здоров’я розповіли, що вакцинація розпочнеться вже в лютому. На першому етапі прищеплять кілька сотень тисяч осіб, далі – 2,5 мільйона.

Поки, за винятком вакцини в рамках ініціативи COVAX, Україна домовилася тільки про закупівлю поки не затвердженої виробником вакцини китайської компанії Sinovac.