Технології

Дослідники поставили рекорд передачі даних по оптоволокну

Кабель Internet

Кількість споживаних людством даних зростає з кожним роком, а разом з цим зростає і швидкість інтернету. І поки багато звичайних користувачів в кращому випадку задовольняються швидкістю в гігабіт, дослідники намагаються домогтися набагато більш вражаючих показників. Так, японським вченим підкорилася раніше недосяжна швидкість передачі даних.

Новий рекорд став доступний в ході експериментів дослідників з Національного інституту інформаційних і комунікаційних технологій (NICT) в Японії. Вони змогли розігнати оптоволокно до неймовірних 125 000 Гбіт / с з використанням одноядерної багатомодової методики. Новий показник в 2,5 рази перевищив попередній рекорд.

Читайте також:  У Канаді збудують гідроелектростанцію для виробництва водню

Технологія

За словами дослідників, головна проблема швидкісної передачі даних криється в невеликій оптичній смузі пропускання. В ході експериментів їм вдалося продемонструвати можливість поєднання високоспектрально-ефективної широкосмугової оптичної передачі з оптичним волокном, що містить 15 мод з діаметром оболонки відповідно до чинного галузевим стандартом 0,125 мм.

“При збільшенні кількості режимів у багатомодовій волоконно-оптичній системі передачі обчислювальна складність необхідної обробки цифрового сигналу MIMO (Multi-Input Multi-Output) зростає. Результатом стала демонстрація передачі 382 каналів з довжиною хвилі, кожен з яких модульований сигналами 64-QAM», — пояснюють вчені.

У майбутньому дослідники планують збільшити діапазон такої багатомодової передачі та інтегрувати її з багатоядерною технологією, щоб закласти основу для методу оптичної передачі зі збільшеною пропускною здатністю.