Аналітика

У що і як краще інвестувати українцю в 2017 році

Золото

Коли гривня девальвує, багато хто може подумати, що досить просто купити долари і чекати, яким буде курс долара в кінці 2017 року. Тим не менш, не варто сподіватися тільки на девальвацію гривні.

Валюта

Не виключено, що цього року девальвація гривні буде меншою, ніж інфляція, і може так статися, що навіть продавши долари в кінці поточного року, ваш дохід буде значно менше інфляції.

Зрозуміло тільки одне: курс гривні в 2017 році не буде стабільним. Але це не означає, що не буде періоду ревальвації гривні. В результаті, не виключено, що за підсумками поточного року, курс долар/гривня буде на рівні не вище 30 грн. І тому дохід 2-3 грн за рік буде дуже маленьким на ста доларах. Тому банківські депозити були і залишаються головними об’єктами для інвестування. І от як раз валютні депозити у цій ситуації дуже важливі.

Перед НБУ стоїть завдання заспокоїти населення і припинити безглуздо закривати банки. Досвід 2014-2016 років показав, що хаотичне і суб’єктивне закриття банків тільки породжує нові проблеми для банківського сектору. Якщо глава НБУ Валерія Гонтарєва дійсно хоче очистити банківську систему від проблемних банків, то потрібно не огульно закривати, а навпаки допомагати і підтримувати фінустанови, щоб вони могли вийти з кризи.

Тільки тим банкам, які дійсно вже нічого не можуть зробити, варто запропонувати самоліквідацію, а не закриття. Це сприймається більш спокійно і бізнесом, і населенням, тим більше що в цьому випадку ніхто з вкладників не втрачає гроші. Якщо це зробить Гонтарєва, населення знову повірить банкам і не поспішаючи, але буде нести в них гроші. А без цього відродити банківську систему та кредитування неможливо.

Депозити

Що стосується депозитів, то тут треба пам’ятати, що при нестабільному курсі гривні, не можна всі гроші тримати тільки в гривні або доларах, потрібна диверсифікація. Класична схема: 50% депозитів у гривні та 50% — у валюті. Можна частково це розширити: 50% депозитів в гривні, 25% депозитів у доларах і 25% депозитів у євро.

Читайте також:  Коли настануть кращі часи для запуску власної справи?

У цьому випадку має місце диверсифікація не тільки гривневих ризиків, але і валютних (євро/долар). Це зменшує відсотки по депозитах, але і скорочує ризики. Хочете більше доходу, будьте готові ризикувати в цьому випадку гривневі депозити можуть складати 75%, а валютні 25%. Також допустимо розподіл у відсотковому співвідношенні 60% на 40% і багато інших варіантів. Все це і є фінансовий менеджмент.

Що ж стосується ставок за депозитами, потрібно бути готовим, що вони будуть далі знижуватися і знижуватися. Відсотки за валютними вкладами навряд чи будуть вище 5% річних, а в гривні — 15% річних. Часи високих доходностей пішли в минуле. Звикайте до низьких відсотків за депозитами. Це плата за концентрацію банківського бізнесу. Чим більше частка державних банків у країні, тим нижчі відсотки за депозитами. Іншого шляху немає.

Якщо ж ставки по банківських депозитах здаються низькими, то можна частину грошей інвестувати в кредитні спілки. Але потрібно пам’ятати, що депозити кредитних спілок не захищені Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Тому не можна всі гроші інвестувати тільки в депозити кредитних спілок. Можна ризикнути, в прямому розумінні цього слова, тільки частиною грошей. Не більше 25% від загальної суми всіх депозитів. Якщо є схильність до ризику.

Інвестфонди

Є ще одна альтернатива банківським депозитам — це інвестиційні сертифікати інвестиційних фондів. В Україні цей сегмент фінансового ринку перебуває в стадії розвитку. Але є і фонди, які залучають кошти фізосіб та виплачують дохід.

Читайте також:  10 секретів мільйонерів, які Вас здивують

Як правило, українці купують інвестиційні сертифікати відкритих та інтервальних інвестиційних фондів. Сертифікати відкритих інвестиційних фондів можна купити та продати в будь-який день. Фактично, вони по суті близькі до депозитів до запиту. Сертифікати інтервальних фондів можна продати в обумовлений час, і вони більше схожі на строкові депозити.

Дохід за інвестиційними сертифікатами може бути значно вище доходу за депозитами, але може бути і збиток. Ряд українських інвестиційних фондів своїм інвесторам за підсумками 2016 року принесли дохід на рівні 40%, але були і такі, які принесли інвесторам тільки збитки. Тому інвестиції в інвестиційні сертифікати повинні бути дуже обережними.

З урахуванням сучасних умов, загальна сума інвестицій в інвестиційні сертифікати не повинна перевищувати 25% від загальної суми інвестицій. Для старту можна менше. А в майбутньому, можна буде і збільшити суму інвестицій, якщо доходи інвестиційних фондів виправдають сподівання.

Золото

І, нарешті, золото, а точніше, банківське золото в злитках. Такого роду інвестиції цікаві на тривалу перспективу. Ці інвестиції розраховані на 5-10 років, як і інвестиції в нерухомість. Але нерухомість можна здавати в оренду, а золото ні. Тому інвестиції в золото — це, швидше, особистий золотий запас українця. Всі гроші інвестувати в золото не варто. Може так статися, що ціна скупки золота буде невигідною тривалий період, а продавати у збиток буде прикро.

Інвестиційні гуру радять інвестувати в золото не більше 10% своїх загальних інвестицій. Золотий запас — це добре, але без фанатизму.

Кожен українець сам приймає рішення куди і як інвестувати. Але не варто забувати, що, якщо не інвестувати гроші, не буде і доходу. А будь-які гроші, що лежать без діла, знецінюються в Україні.

Залишити коментар