Технології

Створено високоточний лазерний робот для хірургічних операцій

Робот для операцій

Незважаючи на успіхи лазерної хірургії, вона все ще має ряд обмежень для масового використання. Дослідники з Гарвардського університету розробили нову методику, що дозволяє значно розширити сферу застосування технологій.

Лазерна мікрохірургія відома тим, що залишає мінімальні пошкодження тканин, але може застосовуватися тільки в межах видимості. Операції з використанням гнучкої робототехніки усувають це обмеження, але пошкоджують навколишні тканини.

Команда інженерів з Гарвардського університету розробила технологію, яка об’єднує кращі сторони обох методів.

Читайте також:  Слух: Android 12 отримає одну з фішок інтерфейсу Windows 10

За словами вчених, існуючі лазерні пристрої занадто великі і не мають необхідного діапазону рухів, а також часто не володіють достатньою потужністю. Після ряду експериментів їм вдалося розробити насадку розміром з соломинку для пиття: товщиною 6 мм і довжиною 16 мм.

Це дає в руки медикам не тільки широкий діапазон рухів, але і дозволяє проводити операції високої складності з мінімальними ушкодженнями для пацієнта.

В даний час насадка ще не вийшла зі стадії прототипу. Вчені заявляють про високий потенціал технології і вже провели моделювання реальної операції на комп’ютері.