Технології

Volvo створила технологію безпілотної «парковки» човнів

Volvo

Багато власників яхт і катерів відчувають складнощі при швартуванні. Це досить складний процес, що вимагає відповідного досвіду. На допомогу любителям морських просторів раптово прийшла Volvo, яка оголосила про швидкий випуск технології, здатної виконувати “парковку” в автономному режимі.

Для навчання ідеальної швартовці потрібні роки. Справа в тому, що процесу неабияк заважають хвилі, через які виникає ризик зіткнення з іншими судами. В результаті Захід катера в док виконується повільно, оскільки будь-який необережний рух може коштувати занадто дорого. Вирішити проблему зголосилася Penta-дочірня компанія шведського автовиробника Volvo.

Читайте також:  Виявлено новий вірус для всіх версій комп'ютерів Mac

Система заснована на визначенні місця розташування човна за допомогою комбінації GPS, бортових датчиків і динамічного позиціонування. Що важливо, алгоритм вирішує всі ці питання в режимі реального часу.

Для безпечного заходу в док потрібно всього лише вказати напрямок на джойстику. Все інше зробить автоматика-без участі людини.

Продажі нової технології стартують вже цієї весни. Volvo повідомляє, що може модернізувати яхти і катери розміром від 10 до 35 метрів за умови, що у власника знайдеться достатньо грошей. Однак вартість такого апгрейда поки не повідомляється.

Джерело: engadget.com