Економіка

НБУ заявив про новий етап валютної лібералізації

НБУ

Українцям дозволили продавати валюту через термінали і отримувати перекази з додатку Дія.

Нацбанк України скасував ряд обмежень, зокрема зняв заборону для клієнтів – юридичних осіб на проведення операцій з продажу іноземної валюти на умовах “форвард”. Про це, повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що продовжуючи валютну лібералізацію, Національний банк скасував ряд обмежень, подальше застосування яких втратило свою актуальність. Зокрема, зняв заборону для клієнтів – юридичних осіб на проведення операцій з продажу іноземної валюти на умовах “форвард”.

Читайте також:  7 фінансових питань, відповіді на які слід знати кожному дорослому

Раніше такі операції проводилися тільки з метою хеджування ризиків зміни курсу іноземної валюти з експортно-імпортних операцій і за кредитними договорами, а також для придбання юридичними особами-нерезидентами облігацій внутрішньої державної позики України.

Крім того, Національний банк скасував заборону на операції фізичних осіб з купівлі та продажу іноземної валюти за гривню на умовах “форвард”, на операції з купівлі та продажу іноземної валюти та банківських металів на умовах маржинальної торгівлі і на розрахунки в іноземній валюті при купівлі державних цінних паперів, номінованих у валюті.

Зокрема, визначено, що після продажу валюти через платіжні пристрої гривневі кошти зараховуватимуться на власні поточні рахунки фізосіб. Такі операції повинні здійснюватися з урахуванням законодавства про фінансовий моніторинг.

Читайте також:  Названі банки, які пройдуть оцінку стійкості

З метою сприяння використанню цифрових аналогів паперових документів, Національний банк уточнив вимоги до здійснення фізособами переказів коштів в іноземній валюті за межі України і до отримання таких переказів з-за кордону. Відтепер при здійсненні цих операцій фізичні особи зможуть використовувати цифрові паспорти в мобільному додатку “Дія”, де в електронному вигляді відображається інформація, яку містить ID-карта і біометричний закордонний паспорт громадянина України.

За оцінками Національного банку, відповідні ослаблення забезпечать здійснення подальших кроків на шляху валютної лібералізації, а також сприятимуть: розширенню можливостей для бізнесу та фізичних осіб з хеджування валютних ризиків, подальшому розвитку послуг, що надаються уповноваженими установами в сфері валютно-обмінних операцій, і використання цифрових документів при проведенні валютних операцій.

Читайте також:  Землю дозволили продавати на е-аукціонах

Зазначені зміни вступають в силу з 17 січня 2021 року.