Багатозадачність

Вороги ефективності: 13 щоденних звичок, від яких варто відмовитися

Щодня ми робимо багато помилок, які зовсім не сприяють підвищенню ефективності і поліпшенню результативності. Портал Business Insider представив список дій, які кожен з нас робить по ранках і протягом всього дня і, тим самим, перекреслює всі можливі досягнення цілей.

7.00 ранку – ви перекладаєте будильник

Що може бути приємніше, ніж подрімати зайві 10 хвилин вранці і перезавести будильник. Насправді, така невинна дія найгіршим чином позначається на вашому стані. Ви входите в фазу сну, яку вже точно не зможете закінчити і, прокидаючись, швидше за все, будете почувати себе розбитими.

7.00 ранку – ви перевіряєте пошту відразу після пробудження

Найімовірніше, ваш телефон лежить на тумбочці або десь на відстані витягнутої руки. У результаті, багато хто відразу після дзвінка будильника поспішають перевірити пошту. Не варто цього робити. Почекайте, як мінімум годину. Якщо після пробудження ви занурюєтеся в проблеми, то навіть не дасте собі шансу нормально прокинутися.

7.45 ранку – ви п’єте каву

Якщо ви думаєте, що не зможете працювати, поки не вип’єте чашку-другу кави, радимо вам переглянути цю думку. Вся справа в тому, що людський організм природним чином виробляє велику кількість гормону стресу – кортизолу – вранці, в період з 8 до 9. Тому найкращим часом для кави фахівці вважають 9.30 і пізніше. Це пояснюється просто – якщо ви щоранку будете пити каву до 8 ранку, організм звикне до цього і почне виробляти меншу кількість гормону, що дійсно призводить до сонливості.

8.00 ранку – ви відмовляєтеся від сніданку

В ранковому поспіху кожен другий відмовляється від сніданку, щоб встигнути на роботу. Даремно! Вся справа в тому, що навіть легкий сніданок поповнює запаси цукру в організмі і сприяє поліпшенню вашої продуктивності.

9.45 ранку – ви з’являєтеся на роботі пізно

Дослідження показує, що боси схильні оцінювати співробітників, які пізніше приїжджають на роботу, як менш ефективних навіть за умови, що такий фахівець зазвичай пересиджує. Тому постарайтеся переглянути свій графік, щоб бути на робочому місці як можна раніше.

9.50 ранку – насамперед, ви робите легкі завдання

Це змушує ваш мозок розслаблятися. Щоб мотивувати себе на роботу, з ранку виконуйте складні, комплексні завдання, а на кінець дня залишайте щось простіше.

11.00 ранку – ви намагаєтеся відповісти на всі листи в поштовій скриньці

На деяких з нас без відповіді листи в поштовій скриньці діють гнітюче. Боріться з цим і не намагайтеся відповісти всім і відразу. Набагато краще спочатку зробити конкретні завдання, а потім повернутися до кореспонденції.

12.30 дня – ви їсте на робочому місці

Навіть у самій великому поспіху не відмовляйте собі у повноцінному обіді. По-перше, спільний прийом їжі з колегами зміцнює стосунки в колективі, а, по-друге, тимчасова відсутність на робочому місці допоможе вам переключитися.

13.30 дня – ви слухаєте музику за роботою

Може здатися, що улюблені треки допомагають вам працювати ефективніше, але це не зовсім так. Музика дійсно мотивує, якщо ви довго виконуєте монотонну роботу. Але у всіх інших випадках, як стверджують нейробіологи, вона сприяє погіршенню результативності та постійного перемикання уваги.

17.30 вечора – ви пропускаєте заняття в спортзалі

Після складного робочого дня хочеться тільки одного – влізти в улюблену піжаму і запустити фільм, але набагато краще все-таки відправитися на тренування. Ваше тіло і свідомість тільки подякують вам за це. Регулярні заняття спортом зміцнюють імунітет, допомагають боротися з депресією і покращують загальне самопочуття.

20.30 вечора – ви пізно вечеряєте

Пізній прийом їжі погіршує сон і сприяє набору ваги. Найкраще вечеряти не менш, ніж за 3 години до сну. Якщо ж у нічний час вам мучить голод, постарайтеся протягом дня споживати більше калорій.

21.00 вечора – ви годинами сидите в Facebook

Вчені довели, що пасивний перегляд стрічки новин (без спілкування, коментування тощо) погано позначається на нашому емоційному стані, а іноді може навіть викликати напади заздрості.

23.00 ночі – ви перевіряєте e-mail перед сном

Використання будь-яких гаджетів за годину до сну може викликати безсоння. Вся справа у випромінюванні від екрану. Тому, перш ніж заснути, почитайте пару сторінок книги чи поговоріть з кимось по телефону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *