Технології

HUAWEI приступила до розробки розумних доріг

Автопілот

Незважаючи на те що HUAWEI не є виробником автомобілів, китайський технологічний гігант чимало уваги приділяє екосистемі транспорту.

Зокрема, виробник електроніки активно займається розробкою розумних доріг, які будуть адаптовані для використання електромобілями з системою автопілота.

HUAWEI вже встигла побудувати тестову чотирикілометрову ділянку дороги в місті Усі, яке знаходиться в китайській провінції Цзянсу. Зараз цим маршрутом курсує автобус X-Bus, оснащений системою штучного інтелекту.

Транспортний засіб самостійно їздить туди і назад, долає перешкоди, зупиняється, прискорюється і збирає значний обсяг інформації для подальшого аналізу.

Читайте також:  Qualcomm показала правильний варіант розумних окулярів

Спеціальні датчики і множинні камери допомагають автобусу розрізняти світлофори, вуличні знаки і розпізнавати перешкоди. Крім датчиків, руху автобуса допомагає і сама дорога: за заявою інженерів HUAWEI, вона буквально «розмовляє» з системою автопілота.

На думку видання Bloomberg, подібний проект HUAWEI-перші кроки країни на шляху до побудови інфраструктури розумних доріг на території всього Китаю з метою підвищити їх безпеку.

Ключова мета китайської компанії на етапі розробки — отримання інформації від самої дороги, а не тільки за допомогою датчиків і камер, розміщених на транспортному засобі. Можливо таке рішення лише при будівництві розумних доріг.