Технології

Panasonic представила голографічний дисплей для автомобілів нового покоління

Голограма

До списку представлених на міжнародній виставці CES 2021 оригінальних цифрових рішень приєднався новий продукт компанії Panasonic Automotive — голографічний дисплей з функціями доповненої реальності для автомобілів.

При створенні новинки виробник використовував фірмові розробки в області оптики і проекції зображень, а також штучного інтелекту.

За словами президента Panasonic Automotive Скотта Кірчнера, HUD (індикатор на лобовому склі) – одна з найбільш швидкозростаючих категорій ринку транспортних засобів, але вже існуючі рішення для лобового скла покривають індикацією лише невелику ділянку дороги.

Читайте також:  Дослідники поставили рекорд передачі даних по оптоволокну

Новинка, як стверджує компанія, охоплює більше дорожнього простору і при цьому поєднує стандартну інформацію в реальному часі (швидкість руху і запас палива) з даними про дорожню ситуацію, що оновлюються кожні 300 мілісекунд, і навігацією.

Panasonic AR HUD

Компактний дисплей має роздільну здатність 4K і працює за підтримки 3D-радара, що забезпечує 180-градусний огляд на відстані до 90 метрів вперед з шириною до трьох дорожніх смуг. За допомогою вдосконаленої оптики система здатна виявити пішоходів та інші об’єкти навіть при слабкому освітленні і в нічний час. Крім того, за допомогою ШІ-алгоритмів новинка розставляє маркери на смугах, а також повідомляє про неможливість проїзду через різні перешкоди.

Читайте також:  Google переробила профілі і додала нові функції в Chrome 89

Дисплей застосовує накладення графіки на дорогу, знаки і предмети, і здатний фокусувати увагу водія на об’єктах, що наближаються, таких як раптово вийшов на дорогу олень або дорожнє огородження. При цьому система оптимізує поле огляду і органічно відображає об’єкти на склі, не затуляючи дорогу. Пристрій точно відстежує напрямок погляду водія, а також переміщення об’єктів навколо автомобіля, що рухається, і відповідно до цього динамічно зміщує голограми, уникаючи «розсинхронизації». Це дозволяє знизити навантаження на людину і зробити керування автомобілем максимально безпечним.

Ціна і дата появи у продажу комерційної версії новинки будуть оголошені пізніше.

Читайте також:  За три роки Дія охопить всі адмінпослуги - Банік

Джерело: caranddriver.com