Економіка

Шмигаль розповів про механізм фіксації ціни газу

Денис Шмигаль

Планується, що постачальники газу вирахують ціну своїх річних продуктів і запропонують українцям фіксовану ціну.

Уряд розробляє механізм, яким ціна на газ фіксуватиметься на рік. Про це в п’ятницю, 15 січня, в ефірі 1+1 розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє прес-служба Кабміну.

“Державна компанія Нафтогаз і інші постачальники газу вирахують ціну своїх річних продуктів і запропонують українцям фіксовану ціну”, – сказав він.

За словами прем’єра, восени минулого року десятки тисяч українців вже підписали річні контракти на поставку газу за ціною 4,70 грн за кубічний метр. Він додав, що такий принцип діє в більшості країн Європи, а люди можуть вибирати фіксовану ціну на рік або на місяць.

Читайте також:  Нафтогаз підрахував економію для населення на газі

Шмигаль нагадав, що торік в Україні запрацював ринок газу, і саме біржа регулює ціни. Однак на ринку, за його словами, є зловживання, в зв’язку з чим уряд обмежить граничну ціну на газ.

“Уряд вирішив зафіксувати верхню межу ціни газу не вище за 6,99 грн за кубічний метр. Це ринок, це ціна газу на ринку, але верхня межа не може перевищувати цю цифру. Ця ціна буде діяти на період карантину або до кінця опалювального сезону, тобто бодай до квітня. Далі будемо дивитися, якою буде ситуація. Можливо, ціна піде різко вниз, тоді ми знімемо це обмеження”, – зазначив прем’єр.

Читайте також:  Кабмін спрогнозував курс гривні на чотири роки

Крім того, Шмигаль розповів, що АМКУ і профільні міністерства перевірять факти можливого зловживання на ринку газу. Також розробляється механізм регулювання тарифів на доставку газу.