Економіка

АМКУ назвав “найдорожчого” постачальника газу

Газ

Найвищі тарифи на транспортування газу у Регіональній Газової Компанії Дмитра Фірташа.

Антимонопольний комітет бачить ознаки домінування групи Регіональна Газова Компанія на ринку газу, повідомляє прес-служба АМКУ в четвер, 14 січня.

“Дії цієї групи, а саме у них ціни на газ найвищі серед усіх постачальників, ретельно вивчаються комітетом”, – йдеться в повідомленні.

Глава АМКУ Ольга Піщанська доручила регіональним відділенням комітету провести поглиблене дослідження ринку поставок газу на предмет дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

Читайте також:  Названі банки, які пройдуть оцінку стійкості

Як відомо, АМКУ неодноразово штрафував облгази групи РГК за зловживання монопольним становищем – на 280 млн грн у грудні 2019 року і на 380 млн грн у грудні 2020 року.

Також АМКУ застеріг обласну владу від дій в інтересах якогось одного постачальника. “Йдеться про прийняття будь-яких актів, заперечень, укладання угод або будь-які інші дії, які можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції”, – відзначили в комітеті.

Крім того, АМКУ повідомляє, що за п’ять місяців з початку роботи ринку газу тільки 3% громадян вибрали нового постачальника.

“Можна припустити, що окремі споживачі не змогли цього зробити через наявність певних бар’єрів – загрози чинного продавця відключити від газу, нарахування неіснуючих боргів тощо. У разі наявності таких бар’єрів при спробі зміни постачальника необхідно терміново звернутися до регулятора – НКРЕКП. І перешкоди повинні бути усунені їм у найкоротші терміни”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також:  В Україні поширюють фальшиві гроші схожі на справжні

Комітет також планує дослідити обґрунтованість і прозорість формування тарифу на розподіл газу. У разі виявлення порушень комітет змусить регулятора виправити ситуацію.