Авто

Fiat Chrysler Automobiles зробить власний літаючий електромобіль

Fiat Chrysler Automobiles літаючий автомобіль

Американський концерн останнім з основних конкурентів оголосив про роботу над літаючою машиною.

Американський концерн Fiat Chrysler Automobiles зробить власний літаючий автомобіль. Партнером автомобільного бренду стане каліфорнійська компанія Archer, яка допоможе в розробці і випуску нового транспортного засобу.

Прем’єра прототипу літального апарату вертикального зльоту і посадки, оснащеного електромоторами, відбудеться до кінця 2021 року, а серійне виробництво нового транспортного засобу має початися вже в 2023 році.

Судячи з тизеру, новинка отримає відразу шість несучих гвинтів, максимальна швидкість польоту складе 240 км/год, а дальність польоту без підзарядки — 96 км.

Читайте також:  MINI відмовиться від оббивки зі шкіри заради екології

Заявлено, що виробництво нового літаючого електромобіля буде налагоджено в обсягах, достатніх для зниження вартості транспортного засобу до рівня звичайних автомобілів.

Як відзначили в Archer, від концерну Fiat Chrysler Automobiles компанія має намір отримати інженерний і конструкторський досвід, а також технології для роботи з композитними матеріалами.

Нагадаємо, свої розробки в області літаючих автомобілів раніше представили інші автовиробники – наприклад, Porsche і Hyundai, але при цьому компанія Audi закрила проект зі створення літаючого транспортного засобу.

При цьому данський стартап PAL-V вперше представив літаючий автомобіль в 2012 році у вигляді прототипу, але з 2015 року почалися тести передсерійного транспортного засобу під назвою Liberty і модель наближається до серійного виробництва — з лютого 2020 року компанія тестує Liberty на закритих полігонах, а в жовтні 2020 року модель була сертифікована європейськими контролюючими органами і допущена на дороги загального користування.