Банкомат зажував гроші

Що робити, якщо банкомат зажував гроші

Уявіть ситуацію: ви вставили в банкомат значний стос купюр, він їх «з’їв», продзижчав пару хвилин і попросив ще. Або перерахував неправильно і не видав залишок. Або гроші зачислились нормально, але на рахунок не надходять. І ось ви стоїте перед бездушною машиною в абсолютному шоці: і без грошей, і без доказів. Що робити?

Не панікувати

Проблеми в роботі автомата можуть виникнути з-за короткочасного збою в системі. Іноді варто просто почекати кілька годин, щоб внесені гроші зачислились на рахунок.

Ця рада не працює в тому випадку, якщо банкомат зажував ваші купюри або неправильно перерахував їх внесення. Він може видати залишок через якийсь проміжок часу. Якщо вас в цей момент поруч не буде, а гроші забере випадковий перехожий, повернути готівку буде набагато складніше.

Зафіксувати всі деталі

Несправний банкомат може не тільки не віддати вам гроші, але і залишити без чека. Аби надалі довести факт утримання у вас готівкових злісним апаратом, обов’язково запам’ятайте або запишіть такі дані:

 • точний час виконання банківської операції (дату, годину та хвилини);
 • адреса розташування банкомату і його номер, якщо він зазначений на лицьовій стороні пристрою;
 • суму внесених вами і утриманих апаратом грошових коштів;
 • наявність або відсутність у банкомату камер відеоспостереження (записи можуть підтвердити всі ваші дії).

Звернутися в банк

Якщо зажувавший ваші гроші апарат стоїть в відділенні банку, то треба звертатися до співробітників. Але куди йти в спірних ситуаціях?

 • Якщо карта була видана одним банком, а працювали ви з нею з банкоматом іншого організації — звертайтеся до банку-власнику банкомату.
 • Якщо проблеми виникли в іншій державі, а у вас немає ні часу, ні достатніх знань мови — звертайтеся до банку, який видав вам карту. Але пам’ятайте, що перевірка транскордонної операції може зайняти до двох місяців.

Зателефонуйте до гарячої лінії банку (телефон може бути зазначено на банкоматі або вашій карті), не відходячи від місця події. Вас проінструктують про порядок дій у подібній ситуації. Деякі організації навіть можуть прийняти заявку про стягнення грошових коштів прямо по телефону.

Якщо по телефону вашу заявку не зареєстрували, залиште письмову претензію банку. В ній вказується:

 • інформація про вас (Ф. І. О. та паспортні дані);
 • інформація про картку;
 • інформація про банкомат (його номер та адреса розташування);
 • інформація про подію (дата і час роботи з банкоматом, тип виконуваної операції, внесена і утримана сума грошей);
 • вимога про повернення грошових коштів.
Заяву про «зажованні» гроші треба подавати не пізніше наступного дня після моменту збою банкомату.

У відділенні банку заяву приймуть і зареєструють. За номером обігу ви зможете контролювати рішення вашої проблеми. Для надійності зніміть копію з пред’явленої претензії і залиште її собі. Або складіть звернення у двох примірниках і попросіть оператора поставити підпис про прийняття на своєму.

За фактом претензії банк проведе розслідування. При інкасації перевіряє, чи є в банкоматі зайві гроші, потім можуть при необхідності переглянути записи з камер відеоспостереження і відстежити грошові перекази з рахунку.

Формальний термін розслідування подібних ситуацій — до 45 днів, так що почекати доведеться неабияк.

Звернутися в суд

На жаль, іноді співробітники банку можуть не прийняти заяву, затягувати терміни розслідування або заперечувати факт втрати вами грошей. У таких випадках ви можете захистити свої права через суд.

Для цього складається позовна заява з описом проблем з банкоматом та бездіяльності банківських працівників. Корисно буде додати письмові докази — копію вашої претензії в банк. Причому крім повернення грошей можна вимагати:

 • відсотки за користування чужими грошовими коштами — так як, по суті, банк незаконно утримував ваші накопичення на своїх рахунках;
 • компенсацію моральної шкоди — у випадках некоректної поведінки співробітників банку.

На жаль, строки судового розгляду ще довші, ніж банківського розслідування. Однак це може стати реальним інструментом для повернення власних грошей.

Як убезпечити себе від збоїв банкомату

Щоб зменшити ризик виникнення проблем при роботі з банкоматами, досить слідувати нехитрим рекомендаціям:

 • Не вносьте зім’яті купюри, з загинами або розривами.
 • Перед внесенням стоси банкнот зніміть з неї всі гумки і затиски.
 • Не вносьте більше 40 купюр за раз.
 • Якщо на вулиці мороз (нижче –10–15 °C), користуйтеся банкоматами, які стоять в опалювальних приміщеннях. На холоді велика ймовірність виникнення технічних збоїв в апараті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *