Авто

Tesla доведеться відкликати 158 тисяч автомобілів через серйозний дефект

Тесла Модель 3

Національна адміністрація безпеки дорожнього руху США (NHTSA) зобов’язала компанію Tesla відкликати 158 тисяч Model S і Model X. З’ясувалося, що на автомобілях може раптово відключитися сенсорний екран мультимедійної системи, що може стати причиною аварії.

Фахівці NHTSA сповістили Tesla про проблему ще в листопаді минулого року, проте автовиробник досі не відреагував на повідомлення. У ньому відомство вказало, що серйозний дефект, «впливає на безпеку автомобіля», знайшли в Model S, випущених в період з 2012 по 2018 рік, і в Model X 2016-2018 років.

Читайте також:  Компанія Porsche представила дитячі крісла нового покоління

Відключення екрану мультимедійної системи, або Media control unit (MCU), можуть привести до того, що водій електрокара перестане бачити зображення з камери заднього виду. Ще більш серйозною проблемою є відсутність звукових і візуальних оповіщень, а також контролю над роботою автопілота.

Крім цього, через збій в роботі дисплея стає недоступна система обігріву лобового скла-це призведе до обмерзання і погіршення видимості в непогожу погоду. Всі ці фактори значно підвищують ризик дорожньо-транспортної пригоди, уклали в NHTSA.

У сумі відомство розглянуло 12 523 скарг, пов’язаних з «глюками» і відключенням тачскріна. Tesla зобов’язана дати офіційну відповідь до 27 січня. Якщо компанія не згодна з висновками агентства, вона буде зобов’язана надати “повне пояснення свого рішення”.

Читайте також:  Шини майбутнього: концептуальна розробка Michelin

В кінці листопада на вимогу NHTSA Tesla довелося відправити в ремонт 9537 електрокарів моделей Model X і Model Y. Причиною сервісної акції стали оббивка даху, що відвалюється, і проблеми з підвіскою.

Джерело: Reuters