Суспільство

Степанов відкинув критику процесу закупівлі вакцин

Максим Степанов

Міністр охорони здоров’я відповів на претензії про те, що в Україні досі немає вакцин, тоді як багато країн вже прищеплюють людей.

Глава МОЗ Максим Степанов вважає необґрунтованою критику з приводу відсутності вакцин від коронавірусу.

Як заявив він у четвер, 14 січня, влада з травня веде переговори з усіма провідними розробниками вакцини.

“Україна як почала вести переговори в травні минулого року з усіма провідними компаніями, які заявили на той час і перебували на другій або на початку третьої стадії, ми так з ними і ведемо переговори”, – сказав Степанов.

Читайте також:  У МОЗ повідомили, де завантаженість ковід-ліжок найвища

Тоді ж, за його словами, почалися і переговори з компанією Sinovac, а з вересня 2020 року переговори активізувалися. Крім того, Україна почала співпрацювати з ініціативою COVAX відразу після її початку, зазначив міністр.

Степанов закликав не маніпулювати питанням поставки вакцини. “Це не той випадок, коли можливо маніпулювати і спекулювати на здоров’ї громадян, на страху за здоров’я і життя”, – сказав він.

Відповідаючи на питання, чому було заборонено препарат CoronaVac, який показав невисоку ефективність серед конкурентів, Степанов сказав, що це “маніпуляції, які розганяються деякими політичними діячами, ціну яким ми всі знаємо: крім балаканини – більше нічого немає”.

Читайте також:  У МОЗ назвали кількість ліжок з підведеним киснем

Міністр відзначив, що звіту про третю фазу випробувань вакцини Sinovac поки немає.