Бізнес ідеї

Відкриваємо шиномонтаж з нуля: скромне вкладення і потужний результат

Шиномонтаж

Кількість автомобілів в Україні з кожним роком збільшується, машина перестала бути предметом розкоші. Однак багато водіїв в наш час не володіють достатніми знаннями для того, щоб самостійно провести ремонт свого авто, навіть колеса поміняти не можуть. Тому популярність набирають шиномонтажні майстерні, де автолюбителі зможуть вирішити питання з пробитим колесом, балансуванням і зміною гуми. Як відкрити шиномонтажну майстерню і що для цього необхідно, розберемо в нашій сьогоднішній статті. А також відкриємо перед Вами декілька секретів від досвідчених фахівців і наведемо приклад бізнес-плану з відкриття шиномонтажу.

З ЧОГО ПОЧАТИ?

Для того щоб займатися підприємницькою діяльністю, необхідно зареєструватися в якості індивідуального підприємця або відкрити ТОВ. Так як діяльність не вимагає спеціальних дозволів, то можна обійтися реєстрацією ПП. Це заощадить кошти, а також спростить податкові операції. Для реєстрації необхідно буде відправити необхідні документи в податкову інспекцію, а також сплатити держмито в розмірі 700 гривень.

Після того як реєстрація завершена, потрібно перейти до вибору послуг, які надаватиме Ваша шиномонтажна майстерня. Найчастіше в список включаються наступні послуги:

– Балансування коліс;

– Підкачка коліс;

– Правка дисків;

– Латання камери;

– Виправлення «вісімки»;

– Заміна гуми.

Також іноді в послуги включаються утилізація покришок та обробка дисків. Крім того крім послуг шиномонтажна майстерня дозволяє продавати автомобільну косметику та інші дрібниці.

Порада: У кінці осені і весни в 2-3 рази зростає кількість замовлень на зміну гуми, до цих періодів активності потрібно бути готовим заздалегідь (підготуйте інструменти, персонал, повісьте рекламу неподалік від шиномонтажу)

ПРИМІЩЕННЯ ПІД ШИНОМОНТАЖ

Починати подібний бізнес можна навіть у власному гаражі або у дворі будинку. Але цей бізнес не зможе приносити Вам стабільно високий заробіток, адже кількість клієнтів буде досить невелика (сусіди, друзі). Тому краще вибрати місце на проїжджій частині, наприклад – жвава траса, де пересувається великий потік автомобілів. Але перш ніж зупинити свій вибір на одному з місць, необхідно виключити можливість конкуренції в межах 5-10 кілометрів. На початковому етапі знадобиться невелике приміщення (вагончик, гараж) площею 25 метрів квадратних. Якщо шиномонтаж буде розташовуватися близько автостоянки або заправної станції, то потік клієнтів Вам забезпечений.

Якщо ж бізнес починається у власному гаражі, то необхідно максимально якісно виконувати роботу, щоб за допомогою сарафанного радіо завойовувати постійних клієнтів і підкоп грошей на майстерню в жвавому місці. Головне, щоб клієнти позитивно відгукувалися про Вашу майстерню, це позитивно позначиться на заробітку.

Шиномонтаж

Приміщення під шиномонтаж повинно знаходитися на жвавій трасі або близько АЗС, це збільшить потік клієнтів

ОБЛАДНАННЯ

Для того щоб надавати якісні послуги, шиномонтажній майстерні знадобиться професійне обладнання. Досвідчені майстри радять на першому етапі купувати якісне обладнання з рук, це значно скоротить витрати, а також дозволить виконувати послуги на високому рівні. Якщо підприємець сам не розбирається в обладнанні, то краще запросити при покупці необхідних інструментів незалежного фахівця, який підкаже з вибором. Надалі цей фахівець може стати Вашим першим працівником, зможе полагодити або визначити характер поломки устаткування.

Читайте також:  Як зробити бізнес на вирощуванні свиней

У першу чергу необхідно купити підйомники для коліс, електричні насоси, шиномонтажні верстати, балансувальне обладнання і набір інструментів. В середньому такий набір обладнання при покупці з рук обійдеться в 50-60 тисяч гривень, а нове буде коштувати в 2-3 рази дорожче.

Шиномонтаж

Для початку можна купити обладнання , яке було у використанні, це дозволить скоротити витрати в 2-3 рази

ШИНОМОНТАЖ НА КОЛЕСАХ

Майстерня на колесах – новий вид шиномонтажного бізнесу. Трапляється так, що поломки відбуваються в дорозі, і дістатися до шиномонтажної майстерні немає можливості. Або ж немає часу їхати в майстерню і чекати своєї черги. Тоді клієнти можуть викликати мобільний шиномонтаж до дому або місце поломки.

Цей вид шиномонтажу володіє рядом переваг перед стаціонарною майстернею. Наприклад, для неї не потрібно орендувати приміщення, що значно скорочує стартовий бюджет. До того ж за допомогою можливості оперативного виїзду до клієнта додому або на місце поломки, мобільна майстерня охоплює більшу кількість автолюбителів, розширює потенційну аудиторію. Часто послугами шиномонтажу на колесах користуються організації, в яких великий автопарк, наприклад, служба таксі. Фахівці приїжджають в таксопарк для заміни гуми (зима / літо) і балансування коліс, власники таксі отримують кваліфіковані послуги на місці, без витрат на поїздку в майстерню і тривалого очікування.

Помітним плюсом є можливість використовувати кузов вантажного автомобіля, на якому будуть їздити фахівці, в якості власної реклами. Це приверне увагу людей, а також не вдарить по кишені початківця бізнесмена.

Фургон, який буде виконувати функції мобільного майстерні, повинен мати критий кузов площею 12-14 квадратних метрів, щоб у нього помістилося необхідне обладнання. Щоб не наймати зайвих людей, можна найняти на роботу майстра з правами потрібної категорії.

Мобільний шиномонтаж

Фургон повинен мати критий кузов, площею 12-14 метрів, в якому зможе поміститися необхідне обладнання

Спектр пропонованих мобільної шиномонтажної майстерні послуг нічим не відрізняється від стаціонарного шиномонтажу: балансування, латання камер, заміна гуми, підкачка коліс, зміна дисків та ремонт покришок.

Подібний вид майстерні орієнтований на корпоративних клієнтів, водіїв, які потрапили в НП у дорозі, а також автолюбителів, у яких немає часу на відвідування стаціонарних майстерень.

Читайте також:  Виробництво меблів: як перетворити хобі у бізнес?

Великим плюсом для клієнтів є відсутність черги, бо фахівці приїжджають на конкретне замовлення. Також охоплюється категорія клієнтів, які не можуть дістатися до майстерні через поломку в дорозі.

Шиномонтаж на колесах – перспективна ідея для підприємців-початківців. Невеликі вкладення на старті, економія на рекламі та оренді робить її цікавою для багатьох бізнесменів.

ШИНОМОНТАЖ ДЛЯ ВАНТАЖНИХ АВТОМОБІЛІВ

Шиномонтажна майстерня для вантажних автомобілів вимагає від підприємця великих вкладень, так як приміщення та обладнання для цієї діяльності буде коштувати дорожче. Перспективним місцем для подібної майстерні буде приміщення неподалік від придорожніх кафе та АЗС, де зупиняються водії вантажівок і тягачів. У приміщенні повинні бути стелі не менше 5 метрів, для того щоб в нього могли заїхати вітчизняні та імпортні автомобілі. Щоб водіям було зручніше розвертатися на своїх вантажівках, необхідно облаштувати майданчик для зупинення та розвороту габаритної техніки. Площа приміщення повинна становити не менше 50 квадратних метрів.

Для ефективної роботи необхідно купити домкрати для вантажних машин, які здатні піднімати 10-15 тонн. Крім домкрата необхідно буде купити гайковерт, вулканізатор, візок, шиномонтажні і балансувальні верстати для вантажівок. Вартість обладнання для вантажного транспорту в 2-3 рази перевищує витрати на техніку для легкових машин.

Шиномонтаж

Шиномонтажна майстерня для вантажних автомобілів вимагає від власника стартового капіталу в 2-3 рази більшого, ніж при відкритті легкового шиномонтажу

Небагато підприємців змогли розвинути цей бізнес, так як в різних містах буде різний попит на подібні послуги. Якщо у Вашому місті немає великих проїзних трас, якими щодня рухаються вантажні автомобілі, то сенсу в подібному бізнесі немає.

ДОХОДИ І ВИТРАТИ

Підрахуємо, які витрати необхідні для відкриття стаціонарної легкової шиномонтажної майстерні, і порівняємо витрати з потенційними доходами. Спочатку підприємцю необхідно витратитися на закупівлю обладнання для майстерні, витрати складуть не менше 50 000 гривень при покупці б / у техніки. Також необхідно порахувати витрати на відкриття та реєстрацію ІП – 700 грн (держмито) і 500 (завірення документів нотаріусом).

Щомісяця підприємець повинен буде платити орендну плату за приміщення – 6-8 тисяч гривень, зарплату співробітникам – 15-20 тисяч гривень, а також докуповувати необхідні комплектуючі – 3000 гривень. Разом витрати складуть – 24-31 тисячі гривень на місяць.

У перші місяці роботи очікувати великого потоку клієнтів не доведеться, але якщо правильно підійти до позиціонування майстерні і вигідно її розташувати, то вже через 2-3 місяці можна вийти на дохід в 50-60 тисяч. У перехідні періоди (зима / літо) попит буде зростати, доходи можуть досягати 120 000 гривень навіть в невеликій майстерні. Однак будуть і спади, коли клієнтів буде зовсім мало (літні місяці). У середньому окупність невеликої шиномонтажної майстерні складає 6-9 місяців.

Шиномонтажний бізнес – гарний початок для власної справи, невеликий стартовий капітал і перспективи високого доходу роблять цей бізнес цікавим для початківців та досвідчених підприємців. Для того щоб зайнятися цим бізнесом, зовсім необов’язково знати всі тонкощі та пізнання в шиномонтажі, для цього можна найняти досвідчених майстрів, які будуть якісно виконувати свою роботу

Залишити коментар