Технології

Ентузіаст запустив десктопну версію Linux на iPhone [ВІДЕО]

Linux Iphone

На відміну від Android-гаджетів, смартфони Apple практично не піддаються модифікаціям прошивки — за винятком пристроїв, що пройшли процедуру джейлбрейка.

Саме цим методом і скористався один із завсідників Reddit, щоб провести глибоку «модернізацію» свого iPhone. В результаті 16-річному ентузіасту вдалося встановити на свій пристрій повноцінну ОС Linux Ubuntu 20.04.

За словами користувача з ніком newhacker1746, для експерименту він використовував iPhone 7, на якому не завантажувалася iOS через проблеми з внутрішньою пам’яттю. Власник гаджета застосував джейлбрейк checkra1n на базі експлойта checkm8, завдяки чому на пристрій встановилася стороння ОС в текстовому режимі.

Читайте також:  Nokia, Elisa і Qualcomm встановили рекорд швидкості 5G

Трохи пізніше автор поста опублікував другий відеоролик, в якому продемонстрував роботу графічного інтерфейсу операційної системи і запуск різних додатків. Зокрема, він стверджує, що написав відповідний пост з браузера Firefox прямо з «модифікованого» пристрою.

“Я відчуваю велику гордість, що використовував Linux для однієї з його класичних цілей: перепрофілювання пристроїв, які інакше не можна було б використовувати. Цей iPhone ніколи не зможе знову завантажити iOS, оскільки його NAND повністю мертвий. Однак він без проблем завантажує Linux і монтує файлову систему через USB-порт”, — пише ентузіаст.

Відповідні інструкції автор відео розмістив на Github-ознайомитися з ними можуть всі бажаючі.