Політика

У монобільшості Ради залишилося 211 нардепів – КВУ

Верховна рада

Де-факто фракція Слуга народу вже не здатна самостійно приймати закони, констатують у Комітеті виборців України.

За 2020 рік у монобільшості Верховної Ради залишилося тільки 211 народних депутатів. Представники фракції Слуга народу прийняли лише 16% законів. Про це в середу, 13 січня, повідомляє Комітет виборців України, посилаючись на аналіз результатів голосувань за закони, прийняті парламентом у минулому році.

Зазначено, що всього за рік було прийнято 230 законів. Депутати Слуги народу, які мають права коаліції в Раді IX скликання, забезпечили 226 голосів лише 16% прийнятих законів. Так, 226 або більше депутатів монобільшості проголосували за 37 з 230 законів.

Читайте також:  Кулеба назвав головні провали України за рік

При цьому всі інші закони не були б прийняті без голосів інших фракцій і груп парламенту. При цьому абсолютна більшість проектів були ініційовані самими членами правлячої команди: президентом Володимиром Зеленським, урядом, народними депутатами монобільшості.

“Показники голосувань монобільшості постійно знижуються, починаючи з роботи ВР IX скликання. Якщо у вересні 2019 року за прийняті закони, в середньому, голосували 231 народний депутат Слуги народу, то у вересні 2020-го – 206 депутатів, а в грудні 2020-го – 211 депутатів”, – йдеться в повідомленні.

Глава КВУ Олексій Кошель зазначив, що де-факто Слуга народу вже не здатна самостійно приймати закони. За рік у монобільшості залишилося 211 депутатів, які, переважно, натискають “за”. Тоді як для прийняття закону необхідно, як мінімум, 226 голосів.

Читайте також:  Кулеба назвав сенс діалогу з Росією

Слуга народу

“Низькі показники роботи монобільшості пояснюються не тільки загальним зменшенням відвідування Ради через коронавірус. Фактично під час кожного голосування в Слузі народу є більше десятка депутатів, які або взагалі не голосують, або натискають “утримався” або “проти”. Тому, в першу чергу, це питання фракційної дисципліни і політичних розколів усередині політичної сили”, – додав Кошель.