Мотивація

Загальні секрети тих, хто не вірить в удачу

Відоме прислів’я говорить: «Людина сам коваль свого щастя». Дійсно, тільки в наших силах залучати до себе удачу і формувати свою долю такою, якою ми хочемо її бачити. Про те, як цього домогтися, розповідає Якомаскин Андрій.

Чудова радянська поетеса Белла Ахмадуліна писала:

Моїм товаришам не треба удачі!
Мої товариші доб’ються свого!

Ми звикли сприймати успіх як набір обставин, які у відповідний момент складаються в нашу користь. Проте є люди, що відкидають саму ідею фортуни і все одно успішні в житті. Вони йдуть простим правилам, які перетворюють їх успіхи і невдачі в результат підготовки і планування.

Я пропоную познайомитися з ними і взяти собі на озброєння.

Співвідносьте потреби і можливості

Один мій друг по-справжньому загорівся ідеєю стати гравцем на біржі. На самому початку він програв значну суму і першим ділом став скаржитися мені на невдачу. Йому хотілося великих, а головне, швидких грошей.

З тих пір минуло півтора року, за цей час він закінчив курси біржових брокерів, вивчив гору професійної літератури, і сьогодні я чую лише радість з приводу знайденого покликання і результатів докладених зусиль.

Удача життя часто визначається всього двома показниками: потребами і можливостями. І якщо перші значно більші за другі, то звинувачувати в усьому невдачу стає дуже легко. Тому варто або розвивати свої можливості, або просто стати скромнішими.

Очікуйте неочікуваного

Для цього правила є дуже хороша приказка:

Парасолька — предмет-символ, річ, яку завжди треба брати з собою, щоб не пішов дощ

Щоб не дивуватися несподіванкам достатньо внести у своє життя трохи планування. У жовтні виходите на вулицю — візьміть парасольку, зібралися в ресторан — забронюйте столик заздалегідь, постійно втрачаєте ключі — купіть великий брелок.

Так, удача — це дійсно набір обставин. Але це не означає, що їх не можна передбачити або хоча б спробувати це зробити. Плануйте!

Ставтеся до дрібниць з посмішкою

Якось перед своїм домом я застав таку картину: маленькі діти гралися на дитячому майданчику з м’ячем, і в якийсь момент м’ячик викотився на прилеглу доріжку в самий центр великої калюжі. Хлопці підійшли до неї, і, недовго думаючи, один хлопчисько в гумових чоботях відправився за м’ячем. Вже взявши його в руки і посунувши назад, він втратив рівновагу і, впавши в цю саму калюжу, облив стоять поруч хлопців бризками.

У ту секунду настало мовчання. Потім я очікував криків і взаємних звинувачень, але замість цього хлопці вибухнули таким реготом, вказуючи один на одного, що навіть я мимоволі посміхнувся.

Так, з нами трапляються неприємні несподіванки, але потрібно вміти якщо і не ставитися до них з гумором, то хоча б не приймати занадто близько до серця.

Як каже моя дружина, просипанна сіль — це до прибирання, а не до придбання страхового полісу.

Наостанок

Не існує патологічних невдах, як і не існує людей, до яких липне везіння. Наша удача — результат наших зусиль, контролю над власним життям і планування. Тільки ми вирішуємо, наскільки дозволено надавати своє життя волі випадку.

І як напуття залишу вам пораду Михайла Веллера:

— Але ж бувають випадки, коли все валиться?
— У цієї людини — практично немає! Цезар в човні нарвався на весь ворожий флот — наказав правити до флагманського корабля і оголосив всіх своїми бранцями! Вірити в себе! Вірити. І робити все можливе — тоді неможливе вийде само!

Успіхів вам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *