Авто

У Саудівській Аравії побудують місто-мільйонник без машин

Neom

Влада Саудівської Аравії анонсувала будівництво величезного СО2-нейтрального міста, в якому не буде ні доріг, ні автомобілів. За проектом, представленим наслідним принцом Мухаммедом ібн Салманом, 170-кілометрове лінійне місто під назвою The Line стане домом для мільйона чоловік і створить 380 тисяч робочих місць.

The Line буде зведений в межах “розумного” міста Неом в Табукі на крайньому північному заході Саудівської Аравії. Площа самого Неома, який розтягнеться на 460 кілометрів уздовж узбережжя Червоного моря, складе 26 500 квадратних кілометрів. Місто хочуть зробити кліматично нейтральним, а всю енергію він отримуватиме з відновлюваних джерел.

Читайте також:  Hyundai хоче купити виробника роботів Boston Dynamics

The Line розташується на трьох рівнях. На поверхні будуть знаходитися житлові будинки і вся необхідна для життя інфраструктура: школи, клініки, парки та розваги. По першому підземному рівню курсуватимуть службові автомобілі, по другому “ультрашвидкісний” транспорт, керований штучним інтелектом. Мова, ймовірно, йде про щось на зразок Hyperloop. Відзначається, що на ньому поїздка з будь-якої точки міста в іншу займе не більше 20 хвилин.

Схема The Line з рівнями

Схема The Line з рівнями

Принц зазначив, що причина побудови пішохідного міста-мільйонника – турбота не тільки про навколишнє середовище, а й про людей. Він зазначив, що до 2050 року мільярду людей по всьому світу доведеться шукати собі нове житло в менш забруднених районах. Також принц нагадав про смертність через погіршення екологічної обстановки і зазначив, що в сучасному світі людям доводиться простоювати в пробках недозволену кількість часу.

Читайте також:  У Tesla Model 3 лопається скло задньої правої двері

За попередніми підрахунками, будівництво “зеленого” міста зажадає вкладень у розмірі від 100 до 200 мільярдів доларів. Велика частина коштів надійде від Фонду суверенного добробуту Саудівської Аравії, а також від приватних інвесторів, що вклалися в проект Неом. Будівництво планують розпочати вже в першому кварталі нинішнього року.

До 2024 року район без автомобілів з’явиться в Берліні, проте він буде куди меншим за розміром – його площа складе всього 16 гектарів, або 0,16 квадратного кілометра. Їздити в ньому дозволять тільки на велосипедах і самокатах, а машини мешканці зможуть залишати в гаражах на околицях.

Читайте також:  Найпрестижнішу Skoda Octavia A8 показали на "живих" фото

Джерело: NEOM