Авто

Toyota, Nissan і Ford скоротили виробництво через брак напівпровідників

Конвеєр

Ряд найбільших автовиробників, серед яких Toyota, Nissan, Ford, Honda і концерн FCA, зіткнулися з необхідністю скоротити обсяги випуску машин, повідомляє Reuters. Причина – дефіцит електронних чіпів, що виник через різко збільшений попит.

За даними Nikkei, в січні Nissan скоротить виробництво нового Note на заводі в японській Оппамі відразу в три рази – з 15 000 до 5000 примірників. Honda, також зіткнулася з нестачею комплектуючих, скоротить обсяги до 4000 автомобілів в січні. В основному скорочення торкнуться модель Fit, або Jazz, яку збирають на фабриці в місті Сузука.

Виробничі плани довелося переглянути і Toyota: завод марки в Техаському Сан-Антоніо в січні випустить менше пікапів Tundra. Скільки екземплярів буде “втрачено” через брак напівпровідників, невідомо.

Читайте також:  Tesla готова до злиття з іншими автовиробниками

Ford заявив, що йому доведеться на час зупинити конвеєр в Луїсвіллі, Кентуккі, з якого сходять позашляховики Ford Escape і Lincoln Corsair. Volkswagen ще минулого місяця повідомив про дефіцит і перебої у виробництві моделей на платформі MQB на заводах в Китаї, США і Європі. FCA довелося відкласти до кінця січня перезапуск заводу в Мексиці, де налагоджена збірка Jeep Compass, і закрити фабрику в Брамптоні, Онтаріо – там виробляють Chrysler 300, Dodge Charger і Dodge Challenger.

Найбільший виробник чіпів NXP Semiconductor повідомив, що автомобільна промисловість почала нарощувати темпи швидше, ніж очікувалося, тому він просто не встигає покрити попит. Ситуацію посилила Жовтнева пожежа на фабриці японського виробника Asahi Kasei Microdevices Corp, через яку зірвалися вже заплановані поставки.