Політика

Шмигаль назвав способи зниження цін на газ

Денис Шмигаль

Підходи вирішення проблеми з високими тарифами на газ для населення запропонували Міненерго і Нафтогаз.

Уряд на засіданні з керівництвом Міненерго, Нафтогазу, НКРЕКП, Оператора ГТС і представниками Офісу президента напрацювали два підходи, які дозволять знизити тарифи на газ для населення. Про це в понеділок, 11 січня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в телеграм.

Перший підхід – це формування тарифів на газ за формулою “ціна на європейських хабах” мінус “транспортування газу в Україну”, запропонований Міненерго. Також пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. “Очікуваний результат: істотне зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил”, – зазначає прем’єр.

Читайте також:  Передумов для локдауну зараз немає - Арахамія

Другий підхід, який пропонує Нафтогаз, – це посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації усіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ. Крім того, пропонується, щоб газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у рамках відкритих торгів. “Очікуваний результат: посилення конкуренції і, як наслідок, істотне зменшення платіжок для українців”, – заявляє Шмигаль.

Крім того, він повідомляє, що сформований механізм, який дозволить знизити ціну на транспортування газу. НКРЕКП терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу.

Джерело: Кореспондент