Підприємець

Неприємна правда про те, як це — бути підприємцем

Багато мріють кинути нудну роботу з 8 до 17 і стати підприємцем. Кого не приваблює думка заснувати власний бізнес і бути самому собі начальником? Але в підприємництва є підводні камені, про які ми зазвичай не замислюємося. Ларрі Кім, відомий підприємець, поділився своїм досвідом у цій нелегкій справі. Ми публікуємо переклад його статті.

Ви не станете другим Стівом Джобсом, якщо кинете навчання

Багато хто помилково думають, що тільки кайдани вищої освіти заважають їм створити таку успішну корпорацію на зразок Apple. Але ви не станете мільйонером, кинувши навчання, — запитайте будь-якого співробітника mcdonald’s (не те щоб робота в mcdonald’s була чимось негожим).

Ні Стів Джобс, ні Білл Гейтс не кидали університет, щоб байдикувати і грати в комп’ютерні ігри. Джобс продовжував слухати лекції більше року після офіційного відходу з університету (пізніше він назвав одним з джерел натхнення клас з каліграфії), а Гейтс планував майбутнє своєї компанії задовго до того, як покинув Гарвард.

Такі люди — рідкісний виняток. Швидше за все, ваш підприємницький досвід буде набагато успішніший, якщо ви спочатку завершите навчання.

І раз вже зайшла мова про навчання: Ейнштейн зовсім не провалив іспит з математики, він був блискучим студентом і освоїв математичний аналіз в 15 років. А ще він одружився на своїй двоюрідній сестрі і ніколи (взагалі ніколи) у житті не носив шкарпеток, так що, може бути, пора перестати вважати його зразком для наслідування у всьому.

Вам доведеться бути супермотивованим

Просто сказати, що вам доведеться бути самостійним, — значить не сказати нічого. Вам доведеться самому вирішувати всі проблеми, займатися маркетингом і зв’язками з громадськістю, координувати фінанси та спілкуватися з клієнтами. Так, з часом у вас може з’явитися власна команда, але на початку доведеться все робити поодинці. А це, як ви легко можете собі уявити, фактично означає, що ви будете перебувати в стані постійного стресу.

Звичайно, якщо ви дійсно мотивовані, такий досвід принесе вам багато користі.

Ви не розбагатієте відразу

Коли ваш бізнес починає зростати і приносити дохід, це чудово. Але в цьому якраз і криється небезпека: отримані гроші так і тягне витратити, щоб винагородити себе за важку працю (кому не хочеться відчути себе супергероєм, роз’їжджаючи на новенькому Tesla). Однак набагато розумніше вкладати всі доходи від бізнесу в його подальший розвиток, принаймні на початку, а не ставитися до своєї справи як до свині-скарбнички.

Прокрастинація — смертний вирок для бізнесу

У шкільні роки прокрастинація — просто погана звичка. Так, перед іспитом вам доведеться не спати всю ніч і літрами пити каву, але в цілому нічого страшного не трапиться.

Коли ви заводите свою справу, у вас за спиною немає ні вчителів, ні начальника. Ви самі встановлюєте для себе години роботи і міняєте костюм на піжаму. Ваш «офіс» кочує між найближчою кав’ярнею і вашим диваном. Все це особливо небезпечно для людей, схильних до прокрастинації. Вам постійно доведеться змушувати себе повертатися до роботи, як би вам ні хотілося переглянути ще одну серію «Гри престолів».

Команду мрії створити не так-то просто

Навіть коли ви на 100% впевнені у своїй ідеї, друзі і колеги можуть не поділяти вашого ентузіазму. Не дивуйтеся, якщо вони відмовляться приєднатися до вас у подорож в чарівну країну стартапів.

Всім нам потрібно оплачувати рахунки і забезпечувати сім’ю, і деякі готові піти на ризик і податися в підприємництво. Щоб переконати потенційних членів команди, що ваша затія хоч скільки-то надійна, ви повинні показати їм реальні результати, а для цього потрібно розвивати ділові навички і вкладати гроші в свій бізнес.

Ваша гордість може серйозно постраждати

Жорстока реальність така, що близько 80% всіх підприємців прогорає. При цьому ваші невдачі стають надбанням громадськості, так що приготуйтеся: питання «Ну як там твій бізнес?» вам будуть задавати всі родичі, друзі та знайомі.

Змиріться з думкою, що ви зазнаєте невдачі. Але замість того, щоб упиватися своїм горем, робіть висновки з своїх помилок. Можливо, вам буде потрібно кілька спроб, щоб знайти свій щасливий квиток.

Успіх ще ніколи не був такий приємний

Так, бути підприємцем нелегко, але й віддача від цього заняття може бути колосальною. Ми часто чуємо, як приємно спостерігати за розвитком свого бізнесу, але поки ви не переживете самі, ви не зможете повністю уявити всю радість і задоволення від підприємництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *