Технології

Китай представив тизер бомбардувальника-невидимки H-20

Xian H-20

Перше офіційне зображення нового бойового літака промайнуло в рекламному ролику Повітряних сил Народно-визвольної армії Китайської Народної Республіки.

Новий малопомітний стратегічний бомбардувальник Xian H-20, що розробляється Сіаньською авіаційно-промисловою корпорацією (ХАС), планували показати в 2020 році на авіасалоні в Чжухаї, але прем’єри не відбулося. Зараз же повітряні сили Народно-визвольної армії Китайської Народної Республіки в своєму офіційному відеоролику показали перший тизер нового бомбардувальника-невидимки.

Відеокліп розповідає про кар’єру молодого пілота китайських військово-повітряних сил і його професійному зростанні по ходу навчання і військової служби. В кінці ролика головний герой, який пілотує винищувач-невидимку Chengdu J — 20, в ангарі зустрічає накритий чохлом літак-в момент, коли китайський пілот починає стягувати накидку, в візорі його шолома на мить миготить силует літака, що нагадує Xian H-20.

Читайте також:  У Windows 10 з'явився аналог популярного сервісу Google

Ніякої офіційної інформації про новинку немає, але, судячи з наявних даних, Новий бомбардувальник виявиться вельми схожим на американський B-2, виконаний за схемою «літаюче крило», і буде спроектований із застосуванням технологій зниження радіолокаційної помітності. Планується, що бомбардувальник отримає запас ходу близько 8500 кілометрів і буде здатний нести 10 тонн озброєння, включаючи гіперзвукові крилаті ракети.

Решта характеристики H – 20 тримаються в секреті. Очікується, що новий китайський стратегічний бомбардувальник-невидимка може стати на озброєння ВПС НВАК вже з 2025 року, замінивши собою застарілі літаки H-6. Xian H – 20 має всі шанси стати другим у світі малопомітним стратегічним бомбардувальником, виконаним по «літаюче крило» і випередити російський аналог – перспективний бомбардувальник проекту ПАК ДА, робота над яким знаходиться в самій початковій стадії.